صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

اداره کل هنرهای نمایشی رادیو با پخش آثار نمایش رادیویی اعم از سریالی و تک قسمتی با موضوع راهیان نور ، خاطرات هشت سال دفاع مقدس را گرامی می دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو،محسن بناساز مدیر گروه دانش و هنر رادیو نمایش ضمن اعلام این مطلب افزود : اهمیت پرداخت به موضوع "راهیان نور" از آن جهت که یاد آور هشت سال فرهنگ شهادت ، ایثار و مقاومت برای افراد جامعه است ، زمینه سازاین مهم تشکیل جلسه ای با حضور چند نفر از نویسندگان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو شد تا با مشخص نمودن چارچوب ها و نحوه ی پرداخت ، مسیر رسیدن به نمایشنامه مد نظر هموار شود .در نهایت از میان طرح های دریافتی ، آنهایی مصوب شدند که ضمن توجه به ارائه روایتی ساده در درون خود داستان جذابی را نقل کرده بودند که به واقعیت های این ره آورد فرهنگی نزدیک بودند.
مدیر گروه دانش و هنر رادیو نمایش خاطر نشان کرد : عطر گل نرگس، دل آرام، در دل خاک ، همین جاست، شوادان ، نیزارهای خونین ، فرزند عشیره، حلبچه شهید،جای حبیب خالی، چهار زبر ، جاده های خلوت جنگ و پروانه عناوین نمایش های رادیویی هستند که به همین مناسبت از رادیو نمایش پخش می شوند.
خلاصه داستان و زمان پخش برخی از این نمایش ها به شرح زیر است :
دل آرام : برادرانی بنام سلمان و ایمان برای شناسایی منطقه ی عملیات می روند اما بناگاه خود را وسط میدان مین می بینند .در راه بازگشت ایمان شهید می شود و سلمان تمام عمر خود را مقصر مرگ برادر میداند.همسر ایمن باردار است که در آن موقعیت دختری به دنیا می آوردکه نامش را دل آرام می گذارد...
این نمایش رادیویی شش قسمتی روزهای پایانی اسفند ساعت 10:30 از رادیو نمایش پخش می شود.
"همین جاست " عنوان نمایش رادیویی دیگری است که درباره ی خاطرات فرمانده ای است که بعد از سالها اسارت به نزد رزمندگان در جبهه رفت که در بین کانالی مابین عراقی ها و میدان مین گیر کرده بودند و منتظر بودند تا فرمانده برگردد و فرمانده بعد از سالها آنها را با وسایلشان در کانال و زیر خاک پیدا می کند.
" همین جاست " در شش قسمت ، هر روز ساعت 7:15 به روی آنتن رادیو نمایش می رود.
"جاده های خلوت جنگ " داستان رزمنده ای است که پس از جنگ به جبهه و مناطق جنگی باز میگردد و تمام خاطرات برایش دوباره جان می گیرد.
این سریال رادیویی از 26 اسفند ماه در ده قسمت ، ساعت 10:30 از رادیو نمایش پخش می شود.
گفتنی است پخش این آثار ، در روزهای پایانی سال 95 آغاز شده و تا 15 فروردین 96 ادامه خواهد داشت. این نمایش ها با هنرمندی بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده و نویسندگان ، تهیه کنندگان ، کارگردانان ، صدابرداران و افکتورها نیز در ساخت این آثار با آنها همکاری می کنند.

مرتبط با این خبر

  • پخش دو نمایش رادیویی ویژه‌ی شهادت حضرت فاطمه زهرا "س" از رادیو نمایش

  • ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت / زهرایی و خورشید غبار قدمت/ کو گفته که تو حرم نداری بانو/ ای وسعت دلهای شکسته،حَرَمت/شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)تسلیت باد

  • هموطن مژده ؛ هفت استان بعد از تهران زیر پوشش رادیو نمایش قرارگرفت

  • دخترم در رادیو نمایش بمان

  • آشا محرابی با یک سریال جدید به رادیو نمایش آمد

  • پخش نمایش جدید "تله مجازی" از رادیو نمایش

  • شکر خدا گودرزی میهمان رادیو نمایش می شود.

  • سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبارک باد

  • پخش سریال جدید " تصویر تار" ازرادیو نمایش

  • رادیونمایش کشوری شد