صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

عصر دیروز ضبط سریال رادیویی " مهاجرین خاک سرخ " در استودیو قدیمی و تاریخی هشت ، آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ، این مراسم با حضور حمید شاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی ایران، حمیدرضا افتخاری مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش ، مدیران رادیو نمایش ، بازیگران و عوامل سریال رادیویی " مهاجرین خاک سرخ و تعداد زیادی از خبرنگاران و عکاسان عرصه رسانه آغاز شد.
در ادامه مراسم ، قسمتی از این سریال رادیویی با بازیگری هنرمندانی چون فریبا متخصص ، نازنین مهیمنی ، شهین نجف زاده، شیما جان قربان ، معصومه عزیز محمدی ، مونا صفی اجرا شد که حاضرین را تحت تاثیر قرار داد.
در بین اجرا ، لحظاتی ضبط نمایش توسط محمد پورحسن کارگردان این سریال رادیویی متوقف شد تا خبرنگاران و عکاسان بتوانند با عوامل این مجموعه رادیویی گفت و گو کنند.
بر اساس این خبر، "مهاجرین خاک سرخ " به نویسندگی : هانیه نجفی، عنوان یکی از سریال های ویژه ماه محرم است که حال و هوای متفاوتی درباره ایام محرم دارد . داستان این نمایش با ماه محرم آغاز می‌شود و به زندگی خانواده‌ای خوزستانی می‌پردازد که در روز‌های جنگ تحمیلی با پسر نوجوانشان برای ادامه زندگی به تهران می‌آیند و در خانه‌ای که در اختیار افراد جنگ زده قرار گرفته ساکن می‌شوند، پسر بزرگ آنها، مصطفی در جنوب، همراه با سایر جوانان مشغول دفاع از کشور است.
گفتنی است : علاوه بر افکت ها و صوت های رادیویی که توسط نازنین حسن پور، افکتور این سریال رادیویی برای فضاسازی هر چه بیشتر این داستان صورت گرفت ، لحظاتی از نمایش با زدن سنج و دمام به مناسبت حال هوای ماه محرم همراه بود که تاثیرگذاری آن را دوچندان می کرد .
پس از پایان ضبط مجموعه رادیویی، هنرمندان ، استودیو هشت را به قصد انجام مصاحبه ترک کردند و قرار است ، سریال ده قسمتی "مهاجرین خاک سرخ " به مناسبت ماه محرم از رادیو نمایش و سایر شبکه های رادیویی به صورت همزمان پخش شود .
نمایش "مهاجرین خاک سرخ" به نویسندگی : هانیه نجفی ، کارگردانی: محمد پورحسن، گویندگی: بهرام ابراهیمی، افکتوری: نازنین حسن‌پور، صدابرداری: فرزاد شریفی و تهیه‌کنندگی: فرشاد آذرنیا در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است .
فریبا متخصص، احمد گنجی، نازنین مهیمنی، شهین‌دخت نجف زاده، مونا صفی، شیما جان‌قربان‌، رضا عمرانی،امیرعباس توفیقی، محمد آقامحمدی، محمد پورحسن، فریبا طاهری، نورالدین جوادیان، محمد یگانه، ناهید مسلمی، معصومه عزیزمحمدی و قربان نجفی بازیگرانی هستند که در این نمایش رادیویی به ایفای نقش می پردازند.

مرتبط با این خبر

  • «خانواده شیرین» میهمان هر شب رادیو نمایش می شوند

  • «خانواده شیرین» میهمان هر شب رادیو نمایش می شوند

  • افسانه ای از «ایران زمین» در«افسون افسانه»رادیو نمایش

  • افسانه ای از «ایران زمین» در«افسون افسانه»رادیو نمایش

  • نمایشنامه «چهل گیس» در رادیو نمایش بررسی می شود

  • نمایشنامه «چهل گیس» در رادیو نمایش بررسی می شود

  • «فصل شکفتن» حمید منوچهری در رادیو نمایش

  • «فصل شکفتن» حمید منوچهری در رادیو نمایش

  • سریال پلیسی «پنجره های روبه رو» را از رادیو نمایش بشنوید

  • سریال پلیسی «پنجره های روبه رو» را از رادیو نمایش بشنوید