مقاومت مردم ایران در مقابل هجوم روس ها در رادیو نمایش شنیدنی شد

مقاومت مردم ایران در مقابل هجوم روس ها در کتاب صوتی «جاده جنگ» رادیو نمایش شنیدنی شد .

1398/08/18
|
15:57

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو،«جاده جنگ» نوشته منصورانوری شامل 14 جلد کتاب است که در 70قسمت برای رادیو نمایش تولید می شود و به خاطر ارزش بالا ، تصویر مستند گونه و نمایشی و رمان گونه این اثرعلاوه براینکه رمان کاملی است درعین حال مستندات قابل تأملی از تاریخ ایران را مطرح می کند .
اشرف السادات اشرف نژاد تهیه کننده کتاب صوتی «جاده جنگ» ضمن اعلام این مطلب افزود:در یک نگاه کلی داستان این اثر از روز سوم شهریور 1320 و هجوم روس ها از شمال شرقی خراسان به ایران و اشغال ایران توسط متفقین آغاز می شود و با پایان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به پایان می رسد .
وی ادامه داد : در جلدهای میانی این اثر، واقعه پانزده خرداد سال 42، فعالیت مبارزاتی گروه های اسلامی، تظاهرات مردمی ، پیروزی انقلاب و خرابکاری گروهک های ضد انقلاب نیز روایت می شود.
این تهیه کننده رادیویی تأکید کرد: این اثر آنچنان ارزشمند است که جایزه کتاب فصل ، جایزه قلم زرین و جایزه ادبی جلال آل احمد را گرفته و درحوزه کتاب تنها کتابی است که 110 سکه بهار آزادی دریافت کرده و رکورد کسب جوایز را شکسته است .
اشرف نژاد درپایان گفت : امیدوارم روی کتاب های تاریخی بیشتر سرمایه گذاری شود چرا که این قبیل آثار ارزش های ملی ما را نشان می دهدوباعث تقویت روحیه مردم می شود.«جاده جنگ» به تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، صدابرداری فرزاد شریفی و گویندگی احمد گنجی هر روز ساعت 1 بامداد از رادیو نمایش پخش می شود.

دسترسی سریع