نواب صفوی در «جمع یاران» رادیویی‌

مجموعه نمایشی «جمع یاران» به کارگردانی رامین پورایمان از امشب ـ شنبه ـ بیست و یکم تیرماه به روی آنتن رادیو نمایش و رادیو ایران می‌رود.

1399/04/22
|
10:52

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، «جمع یاران» نوشته مهدی فراهانی به بحث استعمار نفت از سوی انگلیس و همراهی دولت وقت آن زمان می‌پردازد. در آن زمان مجلس شورای ملی و گروه حزب فدائیان اسلام به رهبری نواب صفوی دست به دست هم دادند و توانستند با هدایت آیت الله کاشانی جلوی این کار را بگیرند و ...

امیر فرحان‌نیا که در این نمایش در نقش نواب صفوی به ایفای نقش پرداخته در این زمینه گفت: نواب به نظر من جزو کسانی بود که شروع مبارزات ضد رضاخان از او شروع شد و در رأس حزب موتلفه و فدائیان اسلام قرار داشت.

وی افزود: به طور کلی در این چهار دهه و در رسانه درباره نواب زیاد شنیده‌ایم، اما وقتی مکث روی یک موضوع بیشتر شود طبیعتا شناخت و مطالعه نیز در پی آن می‌آید.

فرحان‌نیا تأکید کرد: در این چهار دهه خیلی دلم می‌خواست که بدانم چه چیزی باعث شد که نواب صفوی سرلوحه فدائیان اسلام و بسیاری از مبارزات تاریخی شود و این باعث شد که خیلی چیزها درباره او بدانم؛ البته متن نمایشنامه هم نسبتا خوب بود و باید روی اینگونه نمایشنامه‌ها بیشتر فکر شود چرا که تاریخی و مستند است.

این بازیگر درباره حضور سایر همکارانش در این نمایش گفت: تمام دوستان من در این نمایش نقش‌های پررنگ و موثری داشتند و هرکدام با دقت به ایفای نقش پرداختند.

مجموعه نمایشی پنج قسمتی «جمع یاران» به کارگردانی رامین پورایمان و با هنرمندی امیر فرحان‌نیا، مهدی نمینی مقدم، محمدرضاعلی، عبدالعلی کمالی، مجید همزه، عباس توفیقی، احمد لشینی، کامیار محبی، سعید سلطانی، بیوک میرزایی، مسعود زنوزی‌راد و تهیه‌کنندگی فرشاد آذرنیا، افکتوری نازنین حسن‌پور و صدابرداری مجید آیینه امشب شنبه (بیست و یکم تیر ماه) ساعت 23:45 از رادیو نمایش و 22 و 30 از رادیو ایران پخش می‌شود.

دسترسی سریع