فرازی از زندگی امام سجاد(ع) سریال شد/ پخش از 2 شبکه رادیویی

فرازی از زندگی امام سجاد(ع) در سریال رادیویی "روز عزیز" به کارگردانی رضا عمرانی از دو شبکه رادیویی نمایش و ایران پخش می‌شود.

1399/06/23
|
12:49

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرازی از زندگی حضرت امام سجاد(ع) در سریال رادیویی "روز عزیز" به کارگردانی رضا عمرانی از رادیو نمایش و رادیو ایران پخش می‌شود. اشرف‌السادات اشرف‌نژاد تهیه‌کننده سریال رادیویی "روز عزیز" گفت: این نمایش رادیویی، فرازی از زندگی امام سجاد(ع) است که ضمن آموزش دادن قرآن و سواد به بردگان آنها را از اربابانشان خریداری و سپس آزاد می‌کرد.

وی افزود: داستان این نمایش که هاجر کوشکی آن را نوشته درباره برده‌ای است که آرزو دارد امام سجاد(ع) را ملاقات کند تا بتواند خود و نامزدش را از دست اربابانشان نجات دهد اما روزی که به سمت خانه امام می‌رود خانه را در محاصره می‌بیند و نمی‌تواند با امام ملاقات کند، پس از آن امام به شهادت می‌رسد و اتفاق جدیدی در زندگی این برده رخ می‌دهد که پیشنهاد می‌کنم آن را در این نمایش بشنوید.

اشرف‌نژاد درمورد نحوه تهیه‌کنندگی این سریال رادیویی گفت: این نمایش فضاهای متفاوتی دارد که بالتبع نیاز به افکت‌های مختلفی نیز داشت، سعی کردم فضاسازی آن به گونه‌ای باشد که آن دوران را در ذهن شنونده به خوبی ترسیم کند.

وی عنوان کرد: در "روز عزیز" بهادر ابراهیمی بازیگر نقش اصلی برده‌ای است که می‌خواهد توسط امام سجاد(ع) آزاد شود و محمد شریفی‌مقدم، حمید یزدانی، راضیه مومیوند و محمد آقا محمدی سایر بازیگران این اثر رادیویی‌اند. همچنین کارگردانی حرفه‌ای رضا عمرانی این سریال رادیویی را قابل دفاع و شنیدنی کرده است.

سریال رادیویی "روز عزیز" به سفارش رادیو ایران در اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده و از امشب ساعت 22:30 روی آنتن رادیو ایران می‌رود و هر شب ساعت 23:45 دقیقه نیز از رادیو نمایش پخش می‌شود.

دسترسی سریع