بررسی آثار آلیس مونرو بانوی كانادایی در رادیو نمایش

امشب در برنامه «هزار توی داستان» آثار آلیس مونرو، نویسنده مطرح كانادایی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

1401/04/03
|
13:38

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش،آلیس مونرو در سال 2013 موفق به دریافت جایزه نوبل ادبی شد و آكادمی سوئد او را «استاد داستان كوتاه معاصر» معرفی كرد. او اولین نویسنده ای است كه در مقام یك نویسنده داستان كوتاه، نوبل ادبیات را از آن خود كرده است،البته آلیس مونرو غیر از جایزه نوبل موفق به دریافت جوایز بسیاری شده است. دو جایزه معتبر گیلر از جوایز ادبی كانادا و سه جایزه فرماندار كل كانادا از جمله آنها هستند.
او دوبار هم جایزه تریلیوم را برده و یك بار نیز به عنوان برنده جایزه حلقه منتقدان كتاب ملی آمریكا انتخاب شده است. جایزه بین‌المللی من بوكر نیز از جمله جوایزی است كه او در كارنامه خود دارد.
««مارگارت اتوود» دیگر نویسندهٔ نام‌دار كانادایی، آلیس مونرو را «یك قدیس بین‌المللی عرصه ادبیات» نام داده‌است و منتقدان و نویسندگان، سبك ساده و بی‌پیرایه و پیرنگ‌های چند لایه و شخصیت‌های ساده و دیالوگ‌های زیبایش را ستوده‌اند.
پنجشنبه 2 تیر ساعت 21 در برنامه «هزارتوی داستان» بهناز بستاندوست داستان « چشم انداز دریاچه» نوشته مونرو را روایت كرده و در بخش كارشناسی همراه با كیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه نویسنده را رضا عمرانی روایت كرده و تهیه كنندگی آن بر عهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع