بررسی آثار استفن كینگ در«هزارتوی داستان» رادیو نمایش

این هفته در برنامه «هزارتوی داستان» رادیو نمایش،آثاراستفن كینگ مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

1401/04/11
|
11:57

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش،استفن كینگ، بدون شك یكی از بزرگترین نویسندگان معاصر به شمار می آید. اگر شما اهل مطالعه هم نباشید قطعا فیلمهای بسیاری را در خاطر دارید كه با اقتباس از شاهكارهای این نویسنده بر پرده سینما و ذهن شما حك شده اند. از جمله این فیلمها می توان از رهایی از شاوشنگ، درخشش، مسیر سبز و میزری و بسیار فیلم دیگر نام برد.
بر اساس آماری كه چند سال پیش گرفته شده آثار كینگ در سراسر جهان بیش از 350 میلیون نسخه فروش داشته اند. او گذشته از توانمندی هایش در نوشتن بسیار تند نویس بوده و خالق آثار بیشماری در گونه های مختلف ادبی از جمله رمان و داستان كوتاه بوده. او بارها به خاطر داستان‌هایش از جشنواره‌ها و بنیادهای مختلف جایزه دریافت كرده است؛ برای مثال می‌توان به یك جایزه هوگو، 15 جایزه برم استوكر و 6 جایزه انجمن فانتزی بریتانیا اشاره كرد. او در سال 2015 به خاطر یك عمر تلاش در عرصه نویسندگی، مدال ملی هنر را از انجمن ملی هنر ایالات متحده دریافت كرد..
پنجشنبه 9 تیر ساعت 21 در برنامه «هزارتوی داستان» بهناز بستاندوست داستان « خواب هاروی» نوشته كینگ را روایت كرده و در بخش كارشناسی همراه با كیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه نویسنده را رضا عمرانی روایت كرده و تهیه كنندگی آن برعهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع