ژانر نو ظهور رادیو نمایش در جشنواره فیلم عمار

نمایش رادیویی "مهاجر سرزمین آفتاب"كه در ژانر نوظهور رادیو نمایش تخت عنوان رادیو پلاس تولید شده است در بخش تلویزیونی جشنواره فیلم عمار پذیرفته شد.

1401/10/14
|
13:56

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، محسن سوهانی مدیر كل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش ضمن اعلام این مطلب افزود: نمایش رادیویی "مهاجر سرزمین آفتاب" كه در ژانر تازه طراحی شده رادیو پلاس به تولید رسیده است تلفیقی از مدیوم های مختلف رسانه ای و تلاشی برای دستیابی به ساختارهای نوین رسانه ای خلاق صداپایه به شمار می رود.
وی تاكید كرد: تجربه گرایی و طراحی و تولید ساختارهای نوین جزو سیاست های مهم رادیو نمایش و اداره كل هنرهای نمایشی رادیو است.
محسن سوهانی با اشاره به این موضوع كه در عصری به
سر می بریم كه رسانه ها به تقاطع رسیده اند بر این نكته كه می بایست در این راستا هم افزایی و ساختارها و قالب های نوین رسانه ای تعریف شود تأكید كرد و ادامه داد: این دغدغه باعث شد یك ژانر جدید به نام رادیو پلاس طراحی كنیم.
گفتنی است این نمایش برگرفته از كتاب "مهاجر سرزمین آفتاب"نوشته حمید حسام به كارگردانی فریدون محرابی،تهیه كنندگی و سردبیری امین رهبر ،انیمیشن رعنا عابدی، تنظیم رادیویی زهرا كولیوند،تصویربرداری كامران دلاور ،ماكان رضایی ،محمد مهدی نظری جیرانی،صدابرداری مجید آینه،افكتوری نرگس موسی پور در ژانر رادیو پلاس تولید شده است.
در این نمایش نازنین مهیمنی،محسن بهرامی و داریوش شهبازی به روایت خاطرات كونیكو یامامورا (سبا بابایی)یگانه مادر شهید ژاپنی می پردازند.

دسترسی سریع