گرامیداشت یوم الله دهه ی فجر در رادیو نمایش

اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، در آستانه ی فرا رسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یازده عنوان نمایش سریالی را برای پخش از این شبكه و سایر شبكه های رادیویی آماده كرده است.

1395/11/06
|
20:38

به گزارش روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، محسن بناساز ، مدیر گروه دانش و هنر رادیو نمایش ضمن اعلام این مطلب افزود:نگارش نمایش نامه های مناسبتی همچون مناسبت دهه مبارك فجر ، حداقل شش ماه قبل از تاریخ پخش آن صورت می گیرد طرح های دریافتی به لحاظ توجه به مستندات تاریخی و جذابیت و نوع آوری در بیان داستان مورد بررسی و سپس نگارش نمایشنامه به نویسندگان سفارش داده می شود.
وی افزود: توجه به مستندات تاریخی ، می تواند باعث ثبت صحیح رویدادهای تاریخی شود چرا كه بیان وقایع تاریخی آنگونه كه اتفاق افتاده می تواند آن را از گزند انحرافات ایمن سازد.
بناساز خاطرنشان كرد: نقل عبرت آموز از خودگذشتگی آحاد مردم و حوادثی كه منجر به شكل گیری و گسترش نهضت اسلامی و سرانجام سرنگونی رژیم مستبد پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی می تواند سبب آشناسازی نسل جوان با اهداف و آرمان های مقدس انقلاب اسلامی شود .
مدیر گروه دانش و هنر رادیو نمایش تآكید كرد : پخش این مجموعه ها محدود به این ایام نمی شود و تنها دهه مبارك فجر فرصت مناسبی برای بیان تحولات سیاسی و اجتماعی دوران معاصر مردم فداكار ایران زمین است تا فرصت بیان تاریخ تحریف شده از بدخواهان مردم و كشور كه قصد انعكاس وارونه ی این تحولات را دارند گرفته شود.
بر اساس این گزارش: "سال های گمشده" ، " سفر سرخ" ، " گپ دوستانه " ، " بن بست سرهنگ افشار" ، آخرین زمستان " ، مسافران بهشت " ، " دو مادر" ، " افرا"، "سازمان یافته " و " كودكی در زمستان" ... عناوین برخی از نمایش‌هایی است كه با هنرمندی بازیگران اداره كل هنرهای نمایشی رادیو به همراه نویسندگان، كارگردانان، صدابرداران، افكتورها و تهیه كنندگان در این ایام پخش می‌شود.
جزییات برخی ازاین نمایش‌های رادیویی سریالی به شرح زیر است :
سریال رادیویی «سفر سرخ» به كارگردانی «جواد پیشگر» به داستان زندگی مبارز شهید حسین علم الهدی است از نوجوانی او تا شهادتش می پردازد.
این سریال رادیویی ، از 12 بهمن ماه ساعت 6:30 به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

"بن بست سرهنگ افشار" به كارگردانی : جواد پیشگر تولید شده و در خلاصه داستان آن آمده است : در روزهای نخست پیروزی انقلاب ، سیروس و ناصر باخبر می شوند دكتر فریبرز افشار عضو عالیرتبه ساواك در منزل پدر خود سرهنگ افشار مخفی شده و……
این سریال 12 قسمتی از 11 بهمن ماه ، ساعت 19:15 از رادیو نمایش پخش می شود.

" مسافران بهشت " با موضوع خاطرات شهدای انقلاب از 12 بهمن ماه ، ساعت 12:30 به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

" آخرین زمستان " به كارگردانی رضا عمرانی به تحولات سیاسی اجتماعی دوران انقلاب اسلامی می پردازد و از 11 بهمن ماه ساعت 20 از رادیو نمایش پخش خواهد شد.


"افرا" به كارگردانی: جواد پیشگر، كه به مبارزات جوانان و فعالیت هایشان در بحبوحه ی انقلاب می پردازد . این سریال رادیویی از 18 بهمن ماه ساعت 10:30 به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

این نمایش های رادیویی با هنرمندی تمامی بازیگران اداره كل هنرهای نمایشی رادیو به همراه نویسندگان، كارگردانان، صدابرداران، افكتورها در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است كه همزمان با رادیو نمایش به روی آنتن سایر شبكه های رادیویی نیز خواهد رفت.

دسترسی سریع