استفاده درست از زبان فارسی را در «ماجراهای آقای تلنگری» رادیو نمایش بیاموزید

رادیو نمایش از روز یک شنبه دوم آذر ماه برنامه نمایشی جدیدی با نام «ماجراهای آقای تلنگری» را به روی آنتن می برد که موضوع آن استفاده درست از زبان فارسی است.

1399/09/01
|
14:32

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ، بهرام سروری نژاد نویسنده ، بازیگر و مجری برنامه «ماجراهای آقای تلنگری» ضمن اعلام این مطلب افزود: پیش از این «ماجراهای آقای تلنگری» در قالب یک آیتم در برنامه ای پخش می شد اما بعد از مدتی به درخواست شبکه رادیویی نمایش به صورت یک برنامه مستقل در نظر گرفته شد.
وی ادامه داد : مبنای ساخت این برنامه زبان فارسی است و علاوه بر آن بسیاری از مشکلات این زبان که در حال حاضر بین مردم متدوال شده است در قالب روایتی نمایشی به آنان گفته خواهد شد .در واقع در این برنامه ایرادها و مشکلاتی که در دستور زبان فارسی و گویش آن وجود دارد همچنین استفاده نادرست از افعال ، کلمات و حتی ضرب المثل ها به شکل نمایشی مطرح خواهد شد تا به لحاظ معنایی در جای درست خود استفاده شود.
سروری نژاد تأکید کرد: همچنین قرار است در این برنامه به معرفی شاعران شناخته شده و حتی ناشناخته ایرانی نیز بپردازیم تا مردم بیشتر با آنها و آثارشان آشنا شوند.
این هنرمند در پایان گفت : در نحوه تولید و نگارش «ماجراهای آقای تلنگری» از منابعی مانند فرهنگ دهخدا، فرهنگ عمید و فرهنگ معین استفاده کرده ام و تمام تلاش و دغدغه من این است که زبان فارسی که بسیار اصیل و غنی است با استفاده ناصحیح به قهقهرا نرود.
«ماجراهای آقای تلنگری» به تهیه کنندگی مهدیه تقی زاده، نویسندگی ، بازیگری و اجرای بهرام سروری نژاد از روز یک شنبه دوم آذر ماه ساعت 11:30 از رادیو نمایش پخش می شود.

دسترسی سریع