سید امین جعفری در رادیو نمایش :کرونا سختی های جشنواره مقاومت را دوبرابر کرد

سیدامین جعفری مدیر بخش نقد و تحلیل و پژوهش شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در گفت و گوی تلفنی با رادیو نمایش درباره این جشنواره توضیح داد.

1399/08/03
|
15:36

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ، جعفری در این باره به «گیومه» رادیو نمایش گفت:امسال سختی های جشنواره ی مقاومت با وجود کرونا دوچندان شد اما یک اتفاق خوبی افتاد و اینکه اقای عظیمی دبیر جشنواره ی بین المللی مقاومت تصمیم گرفتند بخش نقد و پژوهش و تحلیل را به آن اضافه کنند که اتفاق خوبی است چون ما به بحث پژوهش و نقد و تحلیل معتقدیم و باتوجه به وضعیت کرونایی کشور نحوه برگزاری جشنواره سخت شده است .
وی افزود: در واقع 130 اثر به این بخش فرستاده شد واز بین 27پژوهش ، 60 اثر در حوزه ی نقد و 40 اثر در حوزه ی تحلیل ، ما 40 اثر را در سایت قرار دادیم که دوستان باید برای این 40 فیلم تحلیل مینوشتند و یک بخش پژوهش داشتیم که در حوزه ی انقلاب و دفاع مقدس بود که جدا از نقدو تحلیل است .
جعفری ادامه داد : از ما سوال می شود که چرا در سینمای ایران پژوهش های سینمایی انجام نمی شود ؟ این به این معنی نیست که ما پژوهش های ایرانی نداریم. دلیل اصلی این است که پل ارتباطی بین سینماگران و پژوهشگران سینمایی قطع شده است که جشنواره باید این پل ارتباطی را برقرار کند و ما در تلاشیم که این پل ارتباطی شکل بگیرد.
وی تأکید کرد: هدف ما این است که هر فیلم سینمایی که ساخته می شود یک اتاق فکر داشته باشد و فیلم نامه ها از پژوهش ها شکل بگیرند ، به همین منظور در جشنواره ی امسال به بهترین نقدو تحلیل و پژوهش جایزه می دهیم.
جعفری خاطرنشان کرد: برنامه ی هایی می تواند در امتداد جشنواره اتفاق بیفتد همین پل ارتباطی است مثلادر انجمن سینمای انقلاب اگر قرار است فیلمی ساخته شود باید از پژوهشگران هم دعوت بشود.

دسترسی سریع