احمد صدری :رویکرد صدا و سیما نسبت به موسیقی نواحی مناسب بوده است

احمد صدری ، دبیر جشنواره ی موسیقی نواحی در گفت و گویی تلفنی با رادیو نمایش رویکرد صدا و سیما را نسبت به این نوع از موسیقی مناسب دانست.

1399/08/10
|
16:01

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ، صدری ضمن اعلام این مطلب به گیومه رادیو نمایش گفت: رویکردی که صدا و سیما به این نوع موسیقی داشته بسیار مناسب بوده است وبه نظر می رسد باتوجه به اینکه در چند سال اخیر رویکرد رسانه خوب بوده می توان آینده ی خوبی را برای این نوع موسیقی دید چرا که با ادبیات در امیخته و فرهنگ ایران را در خود دارد.
وی تأکید کرد : باید این گنجینه ی عظیم و میراث ملی را به نسل بعد برسانیم و تنظیم کننده های موسیقی از درون مایه ها و ملودی های زیبایی که این شکل از موسیقی دارد در ارکسترال بزرگ استفاده کنند، حال اگر این فضا ساخته شود اهنگ ساز ها نیز سراغ این نوع موسیقی می روند و مخاطبین بیشتری جذب آن می شوند.
صدری در ادامه درباره جشنواره موسیقی نواحی که در حال حاضر آغاز و تا 13 آبان ادامه دارد گفت: در جشنواره ی امسال موضوع دوبیتی ها را انتخاب و روی آن کار کردیم که یکی از قدیمی ترین قالب های شعری وبیانگراحساسات و عواطف است که البته این جشنواره نیزهمانند سایر جشنواره ها، امسال به صورت انلاین نمایش داده می شود .
وی همچنین در پایان در مورد مهجور بودن موسیقی نواحی گفت : به هر حال همان طور که می دانید این نوع موسیقی متعلق به اقوام مختلف ایران و در زندگی مردم جاری است ، بنابراین طبیعی است وقتی از بستر خود جدا بشود در قالب یک جشنواره تعریف می شود چون این شکل از موسیقی تابعیت محلی و بومی خودش را دارد و ممکن است برای مناطق دیگرنااشنا باشد و نتوانند باهم ارتباط بگیرند بنابراین تا حدودی مهجور است.

دسترسی سریع