سالار عقیلی : با حمایت مادرم وارد هنرستان موسیقی شدم

سالار عقیلی هنرمند نامدار موسیقی ایران در گفت و گویی با رادیو نمایش اعلام کرد: از سن 7 سالگی به موسیقی علاقه مند شده است و بعد با وجود مخالفت های پدرش و با حمایت مادرش وارد هنرستان موسیقی شد و کارش را به صورت حرفه ای آغاز کرد.

1399/09/04
|
11:27

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ، وی در «استودیو هشت» رادیو نمایش افزود: به علت علاقه اش از دوران کودکی به تئاتر ، تحصیلاتش را در رشته بازیگری تئاتر ادامه داده است و بعد هم وارد هنرستان موسیقی شده و باب جدیدی از زندگی به رویش گشوده شد .
عقیلی تأکید کرد: بنا بر اصالتش که مربوط به استان های گلستان و آذربایجان است کنسرت هایی با لهجه های مازندرانی و آذری اجرا کرده اما این اجراها فقط در کنسرت ها بوده و به صورت ضبطی در دسترس مردم قرار ندارد اما در آینده تصمیم دارد تا این اجراها هم ضبط شود و در دسترس مخاطبان قرار بگیرد .
عقیلی در هنرستان موسیقی در کنار اساتیدی چون امیر بیداریان ، موسیقی را فرا گرفت و ساز تخصصی اش در هنرستان سنتور بوده و فارغ التحصیل رشته نوازندگی سنتور از هنرستان موسیقی است . در همین هنرستان به آواز نیز علاقه مند شد و در کنار کلاس های هنرستان ، به صورت فوق برنامه به مدت 9 سال در محضر استاد صدیق تعریف ، آواز و ردیف های آوازی را فرا گرفت و در سال 1380 اولین اثر خود را با نام "عشق ماند" با آهنگسازی استاد ارشد طهماسبی ، در بازار موسیقی ایران منتشر کرد .
عقیلی عنوان کرد : اولین کنسرتش در سال 1373 در جشنواره موسیقی فجر در تالار رودکی بود که در آنجا تصنیف صبحدم را در دستگاه سه گاه اجرا کرد و این اجرا به دلیل اینکه برای اولین بار روی صحنه می آمد و در حضور مردم کنسرت داشت ، بسیار برایش سخت بود اما در آن سال به عنوان گروه منتخب شناخته شدند و لوح تقدیر گرفتند و این موضوع بسیار برایش با ارزش بود .
وی افزود : همیشه یکی از آرزوهایش این است که می خواست حدود 20 تا 30 سال زودتر به دنیا می آمد تا بتواند اساتید بزرگ آواز ایران ، مانند ، استاد غلامحسین بنان و استاد تاج اصفهانی را ببیند و از حضورشان بهره ببرد .
عقیلی در مورد برنامه هایش در زمان شیوع کرونا برای اجرای کنسرت های آنلاین گفت : هنرمند با مخاطب خودش زنده است و زندگیِ هنرمند ، بی مخاطب خیلی سخت است به خصوص در رشته هایی مثل تئاتر ، سینما و موسیقی و همه کسانی که همیشه روی صحنه بودند ، این شرایط خیلی سخت است که از مخاطبین خود دور باشند .
عقیلی در مورد فعالیتش در این مدت افزود که ، در این 9 ماه فقط یک کنسرت آنلاین در تالار وحدت برگزار کرده و یک بار هم از صفحه شخصی اینستاگرامش با مردم در ارتباط بوده و به صورت لایو یک کنسرت ، اجرا کرده است .
عقیلی در پایان در مورد پسرش گفت : ماهور در حال حاضر روی ساز ویولن کار می کند و در قبل روی ساز تنبک کار می کرد اما بیشتر از موسیقی ، علاقه مند به درس و مدرسه اش است و می خواهد در آینده دندانپزشک شود .

دسترسی سریع