شش ماجرای بلاتكلیف از 21 اسفند ساعت 2:30 بامداد به مدت 30 دقیقه

رادیو نمایش

شش ماجراي بلاتكليف

پخش«شش ماجرای بلاتكلیف» با نویسندگی دانشجویان برتر نمایش نامه نویسی رادیویی از دو شبكه رادیویی

با همكاری اداره كل هنرهای نمایشی رادیو و دانشگاه معماری و هنرپارس، سریال «شش ماجرای بلاتكلیف» با نویسندگی دانشجویان برتر نمایش نامه نویسی رادیویی ازآنتن دوشبكه رادیویی نمایش و تهران پخش می شود.

1400/12/22
|
21:13

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، فرهاد امینی سردبیرمجموعه سریالی «شش ماجرای بلاتكلیف» ضمن اعلام این مطلب گفت: این مجموعه، داستان یك نویسنده ی استاد دانشگاه است كه در گیر و دار خانه تكانی عید نوروز شش نمایشنامه از دانشجویانش را در كتابخانه پیدا می كند، نمایشنامه هایی كه همواره میان میز تحریر و كتابخانه ی او سرگردان و بلاتكلیف بوده اند و در هر قسمت یكی از این نمایشنامه ها را برای ما روایت خواهد كرد.
وی افزود : این سریال كه به قلم شیوا جودكی، زینب نادری، نسیم لقمانی، لیانا بوربور، مهدی بستانی و مهدی كهانی نوشته شده از شش قسمت مجزا تشكیل شده كه همه ی قسمتها با هم ارتباط محتوایی دارند.
امینی ادامه داد : نویسندگان این نمایش همگی دانشجویان دانشگاه معماری و هنر پارس در رشته ی ادبیات نمایشی هستند. ایده ی ارتباط جدی میان دانشجویان و محیط حرفه ای همواره در حوزه ی هنر وجود داشته اما پیش بینی گامهای عملی در این راستا در جلساتی با حضور و همراهی پروفسور محمود گلابچی بنیان گذار محترم دانشگاه پارس، دكتر محسن سوهانی ریاست محترم اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش و دكتر امین رهبر مدیر محترم دفتر ادبیات نمایشی و مدیریت گروه ادبیات نمایشی دانشگاه شكل گرفته است و اولین گام جدی در راستای این همكاری میان دانشگاه پارس تهران و اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، همین مجموعه ی نمایشی است.
وی خاطر نشان كرد : در فرایند نگارش این مجموعه دانشجویان برتر درس نمایشنامه نویسی رادیویی با معرفی مدرس درس ،سركار خانم ویدا دانشمند، نمایشنامه هایی را در یك قالب كلی قلمی كرده اند كه به نام خود دانشجویان به صورت سریال اپیزودیك «شش ماجرای بلاتكلیف» تحویل دفتر ادبیات نمایشی شده است.
امینی در پایان گفت : این رویداد جدای از معرفی نویسندگان جوان و خلاق به اداره كل هنرهای نمایشی رادیو و دفتر ادبیات نمایشی برای پویایی هرچه بیشتر تولیدات ، رویدادی است كه باعث ایجاد نشاط و انگیزه در میان دانشجویان برای عرضه ی عملی ثمره ی خلاقیت آنها در كلاس خواهد شد.
خدارا شكر می كنیم كه این ارتباط میسر شده است و امید داریم كه در آینده شكوفا تر و درخشان تر از پیش ادامه یابد.
مجموعه سریالی «شش ماجرای بلاتكلیف» به نویسندگی شیوا جودكی، زینب نادری، نسیم لقمانی، لیانا بوربور، مهدی بستانی و مهدی كهانی دانشجویان نمایش نامه نویسی رادیویی، تهیه كنندگی مهدیه تقی زاده، كارگردانی نازنین مهیمنی، افكتوری محمد رضا قبادی فر، صدابرداری محمدرضا محتشمی و با حضورهنرمندان اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، از 21 اسفند ماه ساعت 2:30 و 22 از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت 1:30 دقیقه به روی آنتن رادیو تهران می رود.

دسترسی سریع
شش ماجرای بلاتكلیف