گیومه شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو نمایش

گيومه

«گیومه» وضعیت موسیقی در ایام کرونا و پسا کرونا را بررسی کرد

برنامه زنده رادیویی «گیومه» وضعیت موسیقی در ایام کرونا و پسا کرونا را با حضور کارشناسان موسیقی مورد ارزیابی قرار داد.

1399/04/09
|
15:30

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش،در برنامه «گیومه» امروز حسین عطری کارشناس موسیقی یکی از مهمانان برنامه بود و گفت: مشغله تمام وقت بنده موسیقی است و با آهنگ‌سازی و خوانندگی در موسیقی فعالیت می‌کنم.
وی ادامه داد : این شرایط جدید اتفاقت جدیدی را با خود به همراه آورده است و با وجود خوبی‌ها و بدی‌هایی که دارد شرایط را متفاوت می‌کند و ما در آموزش و اجرا و کنسرت تفاوت‌های زیادی را می‌بینیم.
بردیا یوسفی دیگر مهمان برنامه نیز گفت: شرایط کاملا تغییر کرده است ، فرآیند آهنگسازی یک فرایند درونی است ولی ناشی از تجربه زیستی است.طبیعتا شرایط آهنگساز نیز دچار تغییر خواهد شد.همه دچار یک بحران معیشتی شدند.
وقتی همه کلاس‌های حضوری و کنسرت‌ها تعطیل شود، این بحران با فضای حاکم بر جامعه در ابتدای امر تجربه زیستی همه را تحت تاثیر قرار داد.
یعنی کرونا باعث می‌شود موسیقی ما تحت تاثیر قرار بگیرد چرا که ذهن هنرمند تحت تاثیر این دوران است.این تاثیر می‌تواند ناامیدانه یا امیدبخش باشد.
حسین عطری در ادامه گفت: شاید تنها بخشی که می‌توانست اتفاقات خوبی را شامل بشود،‌آهنگسازی است.چرا که تجمع برای کنسرت و آموزش تحت تاثیر کروناست، اما آهنگ‌سازی یک امر فردی است.
عطری افزود: باید قبول کنید استودیو به طور کامل قابلیت ضدعفونی ندارد، چرا که محیط بسته است و اکثر تجهیزات استودیو نیز قابلیت ضدعفونی مداوم ندارد و موسیقی با یک ریسک مواجه است.
بردیا یوسفی نیز در ادامه گفت: عبور و مرور کاهش پیدا کرده است و خیلی‌ها رعایت نمی‌کنند وای به حال حضور در کنسرت.بحث در آمدزایی به جز حضور در کنسرت مطرح نبود.آیا مردم در شرایط فعلی حاضر هستند در سالن‌های کنسرت حضور یابند؟‌ چرا که بحث مالی است.
حسین عطری افزود: رده ی آموزش در موسیقی متفاوت است.
شاید تنها بخشی که به نظر من به سورت آنلاین منطقی نیست آواز است و صدایی که در مانیتور به هنرجو و استاد می‌رسد متفاوت است.
در بخش دیگربرنامه سحر کمالوند نوازنده رباب و پژوهشگر موسیقی گفت: اولین چیزی که به نطر من می‌رسد شاید بیشترین آسیب را موزیسین ها و تئاتری‌ها از این این دوران دیدند.بخش اعظمی از کار هنرمندان استیج و صحنه بود که حالا همه از آن دورهستند.
کنسرت‌های آنلاین شاید تا حدی اشتیاق را برگرداند اما دائمی نیست.این آنلاین بودن در زمینه آموزش نیز باعث تاثیر می شود و با افت تحصیلو تدریس هستیم.باید به زندگی عادی برگشت البته با رعایت دستورالعمل‌ها البته.

دسترسی سریع
گیومه