گیومه شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو نمایش

گيومه

نگاهی به سینمای هنر و تجربه در «گیومه» رادیو نمایش

سینمای هنر و تجربه با حضور هنرمندان در برنامه زنده رادیویی «گیومه» تحلیل شد.

1399/04/11
|
13:46

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ، در این برنامه سام کلانتری کارگردان، محمد شکیبانیا تهیه کننده، جعفر صانعی مقدم مدیر عامل موسسه هنر و تجربه به عنوان میهمان حضور داشتند و با آنها در این باره گفت و گو شد.
سام کلانتری کارگردان در این برنامه گفت: فیلم « جایی برای فرشته ها نیست» یک مستند درباره تیم ملی اسکیت ایران است که به مشکلات آنها می پردازد.
وی افزود: جرقه این فیلم زمانی در ذهنم خورد که یکی از اقوام ما که در تیم ملی بازی می کند ، من را به تمرین دعوت کرد و زمانی که من رفتم ساخت فیلم شروع شده بود ، سپس حدود دو سال طول کشید تا این فیلم ساخته شود .
کلانتری ادامه داد : متاسفانه عرضه محصولات مستند خوب و دست نیست . شاید بتوان گفت خانه همه مستند ها تلویزیون است . هر سال دو یا سه مستند در طول سال اکران می شوند و فیلم مستند باید مولفه هایی داشته باشد تا اکران شود . باید ببینیم که سینمای ما ظرفیت اکران فیلم مستند دارد یا خیر؟در حال حاضر ما تقریبا در شهرهای مختلف در حال اکران هستیم .

در ادامه محمد شکیبانیا تهیه کننده فیلم جایی برای فرشته ها نیست افزود: قرار بود هنر و تجربه به مبلغ دو میلیون تومان به آثار هنر و تجربه کمک کند که هنوز به ما داده نشده است .
وی ادامه داد:بودجه هنر و تجربه مشکلی که دارد این است که به هیچ عنوان کمکی به فیلم نمی کند و فقط در حد کمک هزینه است .
شکیبانیا خاطرنشان کرد : معمولا 800 تا 900 میلیون تومان برای یک فیلم داستانی در گروه هنر وتجربه هزینه می شود و برای فیلم مستند بین 100 تا 200 میلیون
جعفر صانعی مقدم مدیر عامل موسسه هنر و تجربه نیز در پایان گفت:
در حال حاضر ما با سه فیلم شروع کردیم که رفته رفته در حال اضافه شدن است .
وی تأکید کرد : در فیلم های هنر و تجربه همه مطمئن باشند که فاصله گذاری اجتماعی خود به خود انجام می شود .دسترسی سریع
گیومه