گیومه شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو نمایش

گيومه

بررسی اکران فیلم‌های سینمایی در «گیومه» رادیو نمایش

موضوع برنامه روز شنبه گیومه در خصوص وضعبت اکران فیلم‌ها در سینما بود. مهمانان این برنامه آقایان سجاد نوروزی مدیریت پردیس سینمایی آزادی، امیرشهاب رضویان تهیه‌کننده فیلم عطر داغ و شاهین شجری کهن منتقد سینما بودند.

1399/04/21
|
12:31

موضوع برنامه روز شنبه گیومه در خصوص وضعبت اکران فیلم‌ها در سینما بود. مهمانان این برنامه آقایان سجاد نوروزی مدیریت پردیس سینمایی آزادی، امیرشهاب رضویان تهیه‌کننده فیلم عطر داغ و شاهین شجری کهن منتقد سینما بودند.
در ابتدا سجاد نوروزی مدیر سینما آزادی گفت: در ایام کرونا سینماها تعطیل شد و در دوران اوج ویروس نیز سینماها تعطیل بود و شبهه این‌که سینما باعث گسترش ویروس می‌شود برطرف شد، چرا که اولین مکانی که تعطیل شد و آخرین مکانی که بازگشایی شد سینماها بودند.
نوروزی ادامه داد: سینما نیز یک گردش مالی دارد که حدود 10 هزار نفر از آن استفاده می‌کنند و طبیعتا با بسته شدن سینماها این درآمدها به صفر رسید.
او گفت بعد از بازگشایی سینماها با کاهش شیوع کرونا و فیلم‌های شاخصی که قرار بود اکران شوند هم مردم و هم سینمادارها با استقبال خوبی به سمت بازگشایی سینماها رفتند.
اما رفته رفته با اوج‌گیری ویروس باز هم شاهد کاهش چشم‌گیر تماشاگران شدیم.
ما در جامعه مکان‌هایی مانند مترو، اتوبوس و خیلی ازمکان‌های دیگر را می‌بینیم کخ فاصل‌گذاری رعایت نمی‌شود، اما در سیما این فاصله‌گذاری به خوبی در حال انجام است.
باید در این دوران فکری به حال صنعت سینما بکنیم، چرا که با این وضعیت سینما تا چند سال نای برخاستن نخواهد داشت و دوران بدی را تجربه خواهد کرد.
در ادامه امیرشهاب رضویان تهیه‌کننده فیلم عطر داغ گفت: فیلم با بعد از بازگشایی سینماها اکران خود را آغاز کرد و با توجه به شرایط ویژه اکران، فیلم نیز با شرایطس ویژه اکران شد.
او درباره اکران آنلاین گفت: متاسفانه در اکران آنلاین شرایط خوبی وجود ندارد و زیرساخت مناسبی نیز در این عرصه به چشم نمی‌خورد.
به نظر می‌رسد اهالی سینما یک فکر اساسی برای حال و روز سینما باید بکنند چرا که اگر سینما تعطیل شود، جواب سینمادار و تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار را چه کسی خواهد داد و به نظر من دولت باید به این موضوع ورود کند و خسارات را جبران کند.
در ادامه نیز شاهین شجری‌کهن منتقد سینما گفت: سینما یک صنعت است و طیف‌های مختلفی ان را دنبال می‌کنند، پس لازم است که زنده بماند و به حیات خود ادامه دهد.
به نظر من سینماها می‌توانند در شرایط کنونی نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند.
ما باید به موجودیت سینما احترام بگذاریم و مسئولین نیز هرچه زودتر باید فکری به حال سینما بکنند.

دسترسی سریع
گیومه