نمای نقره ای یكشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

نماي نقره اي

رقابت تلویزیون و شبکه نمایش خانگی سوژه «نمای نقره ای» رادیو نمایش شد

در دومین هفته برنامه نمای نقره‌ای، رقابت تلویزیون و شبکه نمایش خانگی سوژه «نمای نقره ای» رادیو نمایش شد.

1399/04/09
|
15:21

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ، اسماعیل باستانی مجری و تهیه‌کننده این برنامه رادیویی گفت: درباره سریال‌های تلویزیونی صحبت می کنیم چرا که شبکه نمایش خانگی یک رقیب جدی برای سریال‌های تلویزیونی است.
وی افزود: وی او دی‌ها که به عنوان سریال‌های سوپرمارکتی نیز شناخته می‌شدند به بازار آمدند و مخاطب خود را که گستره هم هست به دست آوردند.در حال حاضر به نظر می‌رسد هم سریال‌های تلویزیونی و هم نمایش خانگی هردو خالی از محتوا هستند.
باستانی درباره اکران فیلم‌های سینمایی افزود: در حالی که به نظر می‌رسید تهیه‌کننده‌هایی که می‌خواستند فیلم خود را از اکران خارج کنند، فقط به دنبال شو و نمایش بودند برای فروش بیشتر فیلم خود و همچنان هم این بازی ادامه دارد، چرا که آقای سرتیپی گفته‌اند این آمار و ارقام فروش هنوز واقعی نیست.
اسماعیل باستانی همچنین درباره سریال‌های سابق گفت: سریال سربداران یکی از نمونه‌هایی بود که هنوز هم از دیدن آن‌ها لذت می‌بریم و ستاره‌های زیادی در آن‌ها بازی می‌کردندوهنوز که هنوز است خیلی از ایرانیان از دیالوگ‌های سریال‌های سابق استفاده می‌کنند و هنوز آن‌ها را دوست دارند.
وی عنوان کرد: اتفاقی که در حال حاضر در سریال‌های ایرانی میفتد این است که همه شبیه به هم شده‌اند.
در ادامه مسعود بخشی مهمان تلفنی این برنامه بود. بخشی درباره آخرین فیلم خود به نام «یلدا» که در حال اکران است گفت: با همه مشکلاتی که به همه مردم وارد شده است من نمی‌توانم درباره اکران خود شکایتی کنم و همین که بعد از 4 ماه سینماها باز شدند خدارا شکر میکنم.
او درباره فیلم خود گفت: من قبلا مستند می‌ساختم اما یلدا فیلم داستانی است و به قول عباس کیارستمی فیلم مستند و داستانی فرقی نمی‌کند فیلم باید خوب باشد.من در این فیلم سعی کردم وفاداری خود را به سینمای مستند حفظ کنم.ساخت فیلم من 8 سال طول کشید.
چرا که فیلم تولید مشترک بود و فیلم من محصول مشترک 5 کشور بود و قراداد بستن و پیگیری سخت بود و البته فیلم در تمام این کشورها اکران خواهد شد.
بخشی خاطر نشان کرد: موضوع فیلم درباره بخشش است و جوایزی که کسب کرد با توجه به موضوع آن بود.مهم‌ترین اتفاق این فیلم این بود که یک پخش‌کننده آمریکایی قرار است این فیلم را پخش کند و همین شانس مارا در اسکار بالا می‌برد.
بخشی ادامه داد: یکی دیگه از اتفاقات خوب کسب جایزه ساندنس بود و برای اولین بار در تاریخ ایران این اتفاق افتاد.
اسماعیل باستانی در ادامه گفت: برای من سوال است که چرا فیلمسازان خوب چرا نیستند؟ چرا وقتی سریال‌های خوبی داشتیم الان دورهمی می‌سازیم؟چرا عطاران نیست؟امیدوارم این دوستان هنرمند روزی برگردند و به سوالات پاسخ دهند.
او در آخر گفت درحال حاضر نیز سریال‌های خوبی به ندرت ساخته می‌شود اما به قوت گذشته نیستند ولی حالا آن سریال‌ها را نداریم و همه دغدغه مالی دارند و کار تیمی مفهوم خود را از دست داده است.

دسترسی سریع
نمای نقره ای