جعبه موسیقی شنبه تا چهارشنبه 13:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو نمایش

جعبه موسيقي

تحلیل موسیقی دو فیلم سینمایی مطرح جهان با روایت مریم نشیبا در رادیو نمایش

پنجم و ششم بهمن ماه ، موسیقی دو فیلم مطرح تاریخ سینمای جهان با روایت مریم نشیبا در برنامه «جعبه موسیقی» رادیو نمایش تحلیل و بررسی می شود.

1399/11/04
|
12:24

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ، موسیقی فیلم« پیرمرد و دریا» روز یک شنبه پنجم بهمن ماه در جعبه موسیقی تحلیل می شود، پیرمرد و دریا، فیلمی مشهور و فراموش نشدنی است به نویسندگی پیتر ویرتل و به کارگردانی جان اِستِرجِس سال که براساس اقتباسی از رمانی به همین نام توسط نویسنده نامدار جهان « ارنست همینگوِی» نوشته شده است و با بازی آنتونی کوئین هنرپیشه بزرگ و نامدار، جاودانه شده است، موسیقی این فیلم اثردیمیتری تیومکین ،آهنگساز و رهبر ارکسترنامدار اهل روسیه است.
موسیقی فیلم « دختری با گوشواره مروارید» نیز که روز دوشنبه ششم بهمن ماه در«جعبه موسیقی» رادیو نمایش تحلیل می شود ، اثر الکساندر دسپلا آهنگساز و رهبر ارکستر اهل فرانسه و برنده جایزه اسکار است.
داستان این فیلم درباره مردی است که حرفه او نقاشی روی کاشی است و در یک حادثه نابینا می‌شود ،او به ناچار برای گذران زندگی، دخترش گِرِیت را به خدمتکاری می‌فرستد.
«جعبه موسیقی» به تهیه کنندگی انسیه سمیع پور، نویسندگی صبا رادمان و با روایت مریم نشیبا هر روز ساعت 1:30 بامداد از رادیو نمایش پخش می شود و تکرار آن ساعت 13:30 دقیقه است .

دسترسی سریع
جعبه موسیقی