استودیو هشت شنبه تا چهارشنبه 18:00 به مدت 90 دقیقه

محمد صادقی: مشغول مطالعه و ترجمه كتاب هستم

محمد صادقی بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون در رادیو نمایش اعلام كرد كه این روزها مشغول مطالعه و ترجمه كتاب است.

1399/09/06
|
20:32

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش صادقی در گفت و گو با «استودیو هشت» گفت : این روزها مشغول مطالعه و ترجمه كتاب است ، در حال حاضر دو كتاب در مورد بازیگری (كه به صورت تخصصی متد اكتینگ است)در دست ترجمه دارد و مدتی است كه علیرغم میلش از كار در فضاهای جمعی و تدریس دور مانده است اما فكر می كند كه در این دوران عاقلانه ترین كار همین است تا بتوانیم به سلامت از این شرایط گذر كنیم .
وی همچنان در مورد معیارهایش برای انتخاب یك نقش افزود: زیاد اعتقادی به هجمه كار ندارد و دنبال تنوع است و همیشه سعی داشته كه انتخاب هایش از هم متمایز باشد اما این تمایز فقط تا جایی كه امكان داشته صورت می گرفته چون همیشه ممكن است بازیگر در این انتخاب ها موفق عمل نكند و در كل همواره سعی كرده كارهای مشابه انجام ندهد چون اینكار برایش تكرار مكررات بوده است .
صادقی در ادامه گفت: بسیار به كارهای تاریخی علاقه داشته و برایش این نقش ها جالب بوده و جای تامل و تفكر زیادی داشته است .
وی همچنان ادامه داد: فیلم هایی كه در یك مقطع زمانی طولانی فیلم برداری می شوند ، مثل مختارنامه كه 6 سال فیلم برداری اش به طول انجامید ، برای بازیگر ، بازی در آن نقش تسهیلات بیشتری را برایش فراهم می كند و بازیگر بیشتر در آن نقش فرو می رود اما به اعتقاد وی این موارد ، زیاد تناقضی با شرایط زیستی و زندگی فعلی بازیگر ندارد چون وقتی بازیگر از مقابل دوربین دور می شود ذهنش را از آن فضا خالی می كند تا روز بعد كه دوباره به این فضا وارد شود .
صادقی در مورد رمز موفقیتش در ایفای نقش هایش گفت : در واقع آماده شدن برای اجرای یك نقش شبیه به ساختن یك پازل است و وقتی بازیگر در آن مقطعِ آماده سازی به جزئیات توجه می كند و به آن می پردازد به موفقیت در اجرای نقش مورد نظر می رسد یا به بیان دیگر كار اصلی بازیگر قبل از اجرای نقش در مقابل دوربین و همان مرحله آماده سازی است كه اگر این كار با دقت و تامل بیشتری انجام گیرد به موفقیت می رسد .
وی همچنان به جوانان علاقه مند به حرفه بازیگری توصیه كرد كه ؛ جوانان باید در ابتدا و همینطور ادامه راه ، بازیگری را برای رشد و نه برای شهرت مدنظر قرار دهند .
صادقی ادامه داد : بازیگری كه برای رشد و شناخت نوع بشر تحت شرایط مختلف زحمت می كشد و تمام خصوصیات بشری اعم از : اخلاق ، انسانیت ، وسوسه ، طمع ، خشم و ... را می آموزد ، فردی كامل تر و پخته تر می شود كه حتی اگر بازیگر حرفه ای هم نشود در همان دوران آموزش در واقع موفق به كسب تجربیات ماندگاری در زندگی اش می شود اما بازیگرانی كه به دنبال اهداف سطحی تری مثل كسب شهرت هستند و می خواهند راه درازی را یك شبه طی كنند ، این ها ممكن است مایوس شوند و زمانی حس كنند كه وقتشان را تلف كرده اند و در نتیجه بازیگری را امری عمیق و ارزشمند تلقی نكنند ، بنابراین باید رشد اولویت داشته باشد و نه شهرت .
صادقی در پایان با توجه به شرایط خاص و ویژه فعلی برای حسن ختام به عنوان یك جمله امیدوار كننده به طرفدارنش گفت : "این نیز بگذرد.

دسترسی سریع
استودیو هشت