استودیو هشت شنبه تا چهارشنبه 18:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو نمایش

استوديو هشت

محمد صادقی: مشغول مطالعه و ترجمه کتاب هستم

محمد صادقی بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون در رادیو نمایش اعلام کرد که این روزها مشغول مطالعه و ترجمه کتاب است.

1399/09/06
|
20:32

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش صادقی در گفت و گو با «استودیو هشت» گفت : این روزها مشغول مطالعه و ترجمه کتاب است ، در حال حاضر دو کتاب در مورد بازیگری (که به صورت تخصصی متد اکتینگ است)در دست ترجمه دارد و مدتی است که علیرغم میلش از کار در فضاهای جمعی و تدریس دور مانده است اما فکر می کند که در این دوران عاقلانه ترین کار همین است تا بتوانیم به سلامت از این شرایط گذر کنیم .
وی همچنان در مورد معیارهایش برای انتخاب یک نقش افزود: زیاد اعتقادی به هجمه کار ندارد و دنبال تنوع است و همیشه سعی داشته که انتخاب هایش از هم متمایز باشد اما این تمایز فقط تا جایی که امکان داشته صورت می گرفته چون همیشه ممکن است بازیگر در این انتخاب ها موفق عمل نکند و در کل همواره سعی کرده کارهای مشابه انجام ندهد چون اینکار برایش تکرار مکررات بوده است .
صادقی در ادامه گفت: بسیار به کارهای تاریخی علاقه داشته و برایش این نقش ها جالب بوده و جای تامل و تفکر زیادی داشته است .
وی همچنان ادامه داد: فیلم هایی که در یک مقطع زمانی طولانی فیلم برداری می شوند ، مثل مختارنامه که 6 سال فیلم برداری اش به طول انجامید ، برای بازیگر ، بازی در آن نقش تسهیلات بیشتری را برایش فراهم می کند و بازیگر بیشتر در آن نقش فرو می رود اما به اعتقاد وی این موارد ، زیاد تناقضی با شرایط زیستی و زندگی فعلی بازیگر ندارد چون وقتی بازیگر از مقابل دوربین دور می شود ذهنش را از آن فضا خالی می کند تا روز بعد که دوباره به این فضا وارد شود .
صادقی در مورد رمز موفقیتش در ایفای نقش هایش گفت : در واقع آماده شدن برای اجرای یک نقش شبیه به ساختن یک پازل است و وقتی بازیگر در آن مقطعِ آماده سازی به جزئیات توجه می کند و به آن می پردازد به موفقیت در اجرای نقش مورد نظر می رسد یا به بیان دیگر کار اصلی بازیگر قبل از اجرای نقش در مقابل دوربین و همان مرحله آماده سازی است که اگر این کار با دقت و تامل بیشتری انجام گیرد به موفقیت می رسد .
وی همچنان به جوانان علاقه مند به حرفه بازیگری توصیه کرد که ؛ جوانان باید در ابتدا و همینطور ادامه راه ، بازیگری را برای رشد و نه برای شهرت مدنظر قرار دهند .
صادقی ادامه داد : بازیگری که برای رشد و شناخت نوع بشر تحت شرایط مختلف زحمت می کشد و تمام خصوصیات بشری اعم از : اخلاق ، انسانیت ، وسوسه ، طمع ، خشم و ... را می آموزد ، فردی کامل تر و پخته تر می شود که حتی اگر بازیگر حرفه ای هم نشود در همان دوران آموزش در واقع موفق به کسب تجربیات ماندگاری در زندگی اش می شود اما بازیگرانی که به دنبال اهداف سطحی تری مثل کسب شهرت هستند و می خواهند راه درازی را یک شبه طی کنند ، این ها ممکن است مایوس شوند و زمانی حس کنند که وقتشان را تلف کرده اند و در نتیجه بازیگری را امری عمیق و ارزشمند تلقی نکنند ، بنابراین باید رشد اولویت داشته باشد و نه شهرت .
صادقی در پایان با توجه به شرایط خاص و ویژه فعلی برای حسن ختام به عنوان یک جمله امیدوار کننده به طرفدارنش گفت : "این نیز بگذرد.

دسترسی سریع
استودیو هشت