استودیو هشت شنبه تا چهارشنبه 18:15 به مدت 105 دقیقه

علی میری : نقاشی جدا از زندگیم نیست

علی میری نقاش ایرانی در رادیو نمایش اعلام كرد : نقاشی جدا از زندگی اش نیست و همیشه در كنارش است.

1399/09/11
|
10:22

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ،علی میری ، نقاش ( تصویرگر ) توانای كشورمان در گفت و گو با استودیو هشت گفت : مثل همه كودكان ، از دوران كودكی علاقه داشت كه نقاشی هایش در تلویزیون پخش شود و چندین بار نقاشی كشیده بود و به برنامه ارسال كرده بود اما یك روز به مناسب هفته دفاع مقدس ، یك نقاشی با موضوع جنگ كشید و تمام آن یك هفته نقاشیِ وی در پس زمینه برنامه ، پشت مجری برنامه یعنی خانم الهه رضایی بود .
وی افزود: نقاشی جدا از زندگی اش نیست و همیشه در كنارش هست .
نقاشی برای او مثل یك زبان دیگری است كه در كنار زبان مادری یاد گرفته و همیشه برایش انتقال احساسات ، موضوعات و یا هر محتوایی ، از طریق نقاشی آسان تر از بیان آن ها بوده است .
میری در ادامه گفت : به علت علاقه به خاطرات قدیم ، شیوه تصویرگری اش را بر اساس نوستالژی ها انتخاب كرده و تمام خاطراتش را به جای اینكه با گفتار بیان كند با زبان نقاشی بیان كرده و مدتی بعد ، این قضیه در فضای مجازی بسیار دیده شد و بنای كارش در فضای مجازی این بود كه حس خوب را به مخاطب القا كند .
وی در جواب این سوال كه در نقاشی هایش چه كسی را بیشتر از همه كشیده است ، گفت : روزی تصمیم گرفت تمام خاطراتش از كودكی و هر آنچه كه می دید را ، به جای اینكه در موردشان صحبت كند ، به تصویر بكشد بنابراین عامل مشتركی كه در تمام نقاشی هایش دیده می شود ، طبیعتا خودش است اما عامل اصلی ای كه همیشه مایل بوده روی آن كار كند پدر بزرگ و مادربزرگش بودند .
میری در آخر در مورد موضوع برنامه یعنی اینكه "اگر قرار بود از شما یك نقاشی رنگ روغن كشیده شود ، دوست داشتید در آن نقاشی چه كسی در كنار شما باشد" ، گفت : انتخابِ خیلی خیلی سختی است ، اگر بخواهد مقداری دراماتیك پاسخ دهد ... می تواند بگوید كه ، دوست دارد در كنار خودش باشد ، خودی كه در كودكی داشته ، كه باز این شامل تمام خاطراتش است و اینگونه می تواند تمام خاطراتش را حفظ كند .

دسترسی سریع
استودیو هشت