استودیو هشت شنبه تا چهارشنبه 18:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو نمایش

استوديو هشت

علی میری : نقاشی جدا از زندگیم نیست

علی میری نقاش ایرانی در رادیو نمایش اعلام کرد : نقاشی جدا از زندگی اش نیست و همیشه در کنارش است.

1399/09/11
|
10:22

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ،علی میری ، نقاش ( تصویرگر ) توانای کشورمان در گفت و گو با استودیو هشت گفت : مثل همه کودکان ، از دوران کودکی علاقه داشت که نقاشی هایش در تلویزیون پخش شود و چندین بار نقاشی کشیده بود و به برنامه ارسال کرده بود اما یک روز به مناسب هفته دفاع مقدس ، یک نقاشی با موضوع جنگ کشید و تمام آن یک هفته نقاشیِ وی در پس زمینه برنامه ، پشت مجری برنامه یعنی خانم الهه رضایی بود .
وی افزود: نقاشی جدا از زندگی اش نیست و همیشه در کنارش هست .
نقاشی برای او مثل یک زبان دیگری است که در کنار زبان مادری یاد گرفته و همیشه برایش انتقال احساسات ، موضوعات و یا هر محتوایی ، از طریق نقاشی آسان تر از بیان آن ها بوده است .
میری در ادامه گفت : به علت علاقه به خاطرات قدیم ، شیوه تصویرگری اش را بر اساس نوستالژی ها انتخاب کرده و تمام خاطراتش را به جای اینکه با گفتار بیان کند با زبان نقاشی بیان کرده و مدتی بعد ، این قضیه در فضای مجازی بسیار دیده شد و بنای کارش در فضای مجازی این بود که حس خوب را به مخاطب القا کند .
وی در جواب این سوال که در نقاشی هایش چه کسی را بیشتر از همه کشیده است ، گفت : روزی تصمیم گرفت تمام خاطراتش از کودکی و هر آنچه که می دید را ، به جای اینکه در موردشان صحبت کند ، به تصویر بکشد بنابراین عامل مشترکی که در تمام نقاشی هایش دیده می شود ، طبیعتا خودش است اما عامل اصلی ای که همیشه مایل بوده روی آن کار کند پدر بزرگ و مادربزرگش بودند .
میری در آخر در مورد موضوع برنامه یعنی اینکه "اگر قرار بود از شما یک نقاشی رنگ روغن کشیده شود ، دوست داشتید در آن نقاشی چه کسی در کنار شما باشد" ، گفت : انتخابِ خیلی خیلی سختی است ، اگر بخواهد مقداری دراماتیک پاسخ دهد ... می تواند بگوید که ، دوست دارد در کنار خودش باشد ، خودی که در کودکی داشته ، که باز این شامل تمام خاطراتش است و اینگونه می تواند تمام خاطراتش را حفظ کند .

دسترسی سریع
استودیو هشت