استودیو هشت شنبه تا چهارشنبه 18:15 به مدت 105 دقیقه

كیوان ساكت: نواختن موسیقی غربی با تار شكل جدیدی به آن داده است

كیوان ساكت آهنگساز و نوازنده نامدار ایرانی به رادیو نمایش گفت :وقتی موسیقی های غربی با تار نواخته می شوند شكل جدیدی به خود می گیرند.

1399/09/12
|
16:57

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، وی در گفت و گو با برنامه رادیویی «استودیو هشت» رادیو نمایش افزود: همیشه روی طرح و شكل ارائه آلبوم هایش حساس است و بنابراین طرح تمام كتاب ها و كاور آلبوم هایش را استاد مهندس امیرهوشنگ اردلان با تیمی كه زیر نظر ایشان است اجرا می كنند .
ساكت ادامه داد: علاوه بر این ، ایشان حتی در انتخاب بعضی از اسامی به آقای ساكت كمك كردند به عنوان مثال در انتخاب نام آلبوم شرق اندوه ، كه وام گرفته از نام شعر سهراب سپهری است ، خیلی به ایشان كمك كرده اند .
وی عنوان كرد ؛ در سال های كودكی تا نوجوانی اش به صورت مداوم نقاشی می كرده و شاگرد استادان بنامی در مشهد ، همچون استاد صالح پور ، استاد پیراسته و استاد دولو بود و در همان دوران خردسالی در سال های اول تا پنجم دبستان و دوران راهنمایی در مسابقات كشوری شركت كرد و مقام هایی را كسب كرد و به همین دلیل همه چیز در ذهنش تبدیل به تصویر می شود .
ساكت همچنان ادامه داد كه در دهه اخیر توجه به موسیقی ایرانی خیلی زیاد شده است.
وی در پایان گفت: با ساز های ایرانی بخشی از معروف ترین و دشوارترین آهنگ های جهان را نواخته و همین كار باعث شد تا خیلی از جوانان و یا خردسالان كشور كه با سازهای ایرانی بیگانه بودند ، با شنیدن این ملودی ها ، توجه شان به سازهای ایرانی جلب شود . وقتی موسیقی های غربی با تار نواخته می شوند شكل جدیدی به خود می گیرند .

دسترسی سریع
استودیو هشت