استودیو هشت شنبه تا چهارشنبه 18:15 به مدت 105 دقیقه

حمیدرضا پگاه در رادیو نمایش از بازیگری گفت

حمیدرضا پگاه ، بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون در رادیو نمایش از بازیگری و علاقه اش به سایر هنرها گفت.

1399/09/17
|
15:32

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ، حمیدرضا پگاه بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون در گفت و گو با برنامه رادیویی «استودیو هشت» رادیو نمایش گفت : در ابتدای كارش در تلویزیون دستیار تهیه كننده بود و به صورت خیلی اتفاقی ، با یك پیشنهاد كاری از طرف آقای مسعود فروتن ، در سریال دلِ ششم ، از سر كنجكاوی وارد حرفه بازیگری شد و بعد به دلیل علاقه مند شدنش به این حرفه و پیشنهادهای بعدیش ، به كلاس های فن بیان رفت و دوره های بازیگری را دید و اولین حضورش در تلویزیون در سال 72 - 73 بود .
وی در ادامه افزود : از جذابیت های كار بازیگری خلق شخصیتی است كه روی كاغذ است و بازیگر به آن جان می بخشد .
به گفته وی ؛ این جذابیت ها فقط در كار بازیگری است و فكر نمی كند در بخش های دیگر از این دست ، جذابیت ها وجود داشته باشد .
پگاه در مورد نوع شخصیت خود گفت : كه خیلی آدم شلوغی نیست اما در بازیگری ، شخصیت ، بستگی به نقش دارد و غیر از آن ، شخصیتش ، بستگی به حس و حال و فضایی كه در آن قرار می گیرد دارد .
وی همچنان ادامه داد كه ؛ به هنرهای تجسمی علاقه مند است چون بر خلاف كار بازیگری كه حتما باید یك تیم 10 ، 15 نفری در كنار هم باشند تا كاری انجام شود ، هنرهای تجسمی به صورت انفرادی شكل می گیرند و همین مورد برایش بسیار جذاب است و به دلیل علاقه اش همیشه پیگیر این هنر بوده اما توانایی انجام آن را نداشته است .
پگاه در مورد نقش هایی كه تا به حال بازی كرده گفت : از بین نقش هایش ، نقشی كه در فیلم «تفنگ سر پر» داشت را دوست دارد چون در آن فیلم نقش اصلی را بر عهده داشته و در كنار یك كارگردان ، نویسنده و بازیگران درجه یك كار كرده است .
وی همچنان گفت : در بین بازیگران ، بازیگر مورد علاقه اش مرحوم خسرو شكیبایی است.
پگاه در جواب این سوال كه آیا بازیگری زندگی كردن است ، گفت : اعتقادی به این جمله ندارد چون به واسطه شرایطی ، صحنه ای بازسازی می شود و باید احساسی در آن صحنه اجرا شود در نتیجه نمی توان گفت كه نقش بازیگر را با خودش می برد ، نقش ها روی روحیات بازیگر و ناخودآگاه او اثر می گذارد اما اینطور نیست كه بازیگر آگاهانه شرایط روحی خود را تغییر دهد تا به نقش نزدیك شود .
پگاه در آخر به جوانان علاقه مند به حرفه بازیگری توصیه كرد كه ؛ هر آدمی در زندگی باید كاری را انجام دهد كه به آن علاقه دارد چون زندگی ارزش این را ندارد كه عمری ، كاری را كه دوست نداری انجام دهی ،اگر علاقه به بازیگری واقعی باشد اتفاق های مثبتی پیش می آید چون استعداد ، همه بازیگری نیست و پشتكار هم اهمیت خاصی دارد و در نهایت و بدون هیچ تعارفی باید گفت كه شانس هم نقش مهمی در بازیگر شدن دارد .

دسترسی سریع
استودیو هشت