هزارتوی داستان پنجشنبه ها ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

هزارتوي داستان

تحلیل آثار ترومن كاپوتی در " هزار توی داستان" رادیو نمایش

رادیو نمایش امشب در برنامه "هزار توی داستان" به تحلیل و بررسی آثار "ترومن كاپوتی" می پردازد.

1400/12/14
|
14:07

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش،"ترومن كاپوتی" ، نویسنده ای است كه از كودكی می نوشت و اولین اثرش در نوزده سالگی منتشر شد. او نوشتن را با داستان كوتاه كه یكی از دشوارترین و قانونمند ترین فرم نوشتن می داند آغاز كرد و با همان اولین تجربه هایش در نوشتن داستان كوتاه توانست چندین جایزه معتبر از جمله جایزه ا.هنری را به دست آورد.
كاپوتی با نوشتن رمان تحسین برانگیز صبحانه در تیفانی كه بعدها فیلمی موفق هم بر اساس آن ساخته شد به شهرت چشم گیری دست پیدا كرد. اما آنچه ترومن كاپوتی را به جایگاهِ یكی از استادان بزرگ ادبیاتِ جهان رساند رمان "در كمال خونسردی" بود. او بر اساس یك گزارش واقعی قتل ، چندین سال به كاوش و تحقیق پرداخت و داستانی تنظیم كرد كه تركیبی جذاب ونوآور از شگردهای داستان‌نویسی و روزنامه‌نگاری بود. نتیجه اثرش یكی از درخشان‌ترین رمان‌های همه اعصارِ تاریخِ ادبیاتِ است كه امروزه از استانداردهای سبك ادبی جدیدی به نام «رمان غیرداستانی یا مستند» به شمار می رود.
پنجشنبه 12 اسفند، ساعت 21 در برنامه "هزارتوی داستان" بهناز بستاندوست داستان «میریام» را روایت كرده و در بخش كارشناسی همراه دكتر كیهان بهمنی به «تحلیل و بررسی» آثار كاپوتی خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه نویسنده را رضا عمرانی روایت كرده و تهیه كنندگی آن بر عهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع
هزارتوی داستان