هزارتوی داستان جمعه ها از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

هزارتوي داستان

بررسی آثار ماکسیم گورکی در رادیو نمایش

اول اسفند ماه ، آثار ماکسیم گورکی نویسنده نامدار روسی در رادیو نمایش بررسی می شود.

1399/11/30
|
10:15

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ، ماکسیم گورکی داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و مقاله نویس انقلابی روس و از بنیان‌گذاران سبک رئالیسم سوسیالیستی بود. نویسنده‌ای که هر چند بیشتر آثارش با هدف سرعت بخشیدن و بعد تثبیت انقلاب مردم روسیه علیه حکومت تزارها نوشته شد اما از جهت ساختار ادبی و محتوا هم در ادبیات روسیه هم در جهان بسیار تاثیرگذار بود.
گورکی توده‌های وسیع زحمتکشان را به دوستداران کتاب و ادبیات بدل ساخت. او به کشف دنیای تازه‌ای در عالم مردم فرودست جامعه دست یافت و پیام ضمنی آثارش این بود که آوارگان و ولگردان با روح زیبایی که دارند نباید از یاد انسانها فراموش شوند چرا که آنها قربانیان نظام اجتماعی ستمگرند.
او بیش از 300 داستان کوتاه و رمان‌ها نوشت و به خاطر همین آثار فراوان و پر مخاطبش، 5 بار نامزد دریافت جایزهٔ نوبل ادبیات شد.
جمعه اول اسفند ماه ، ساعت 21، در برنامه هزارتوی داستان، بهناز بستاندوست داستان «رمان » نوشته ماکسیم گورکی را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه دکتر کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه گورکی را رضا عمرانی روایت کرده و تهیه کنندگی آن برعهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع
هزارتوی داستان