هزارتوی داستان پنجشنبه ها 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

هزارتوي داستان

تحلیل داستان «وانویلد کاوا» اثر آیزاک باشویس سینگر در رادیو نمایش

امشب در برنامه "هزارتوی داستان"رادیو نمایش، تحلیل داستان «وانویلد کاوا» اثر آیزاک باشِویس سینگر نویسنده لهستانی تبارِ آمریکایی که او را «شاخص ترین صد‌ای قرن بیستم» می دانند را خواهید شنید.

1400/03/20
|
11:59

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، آیزاک باشویس سینگر مثل بسیاری از یهودی‌های لِهِستان، تعدادی از اعضای خانواده و دوستانش را در جنگ دوم جهانی از دست داد و پس از کوچ ها و مهاجرت های اجباری، در آمریکا ماندگار شد. فارغ از مرزهای جهان، زبان مادری اش را وطن خود دانست و تمام داستان‌هایش را به زبان ییدیش ‌نوشت گرچه این زبان به قول خودش مخاطب چندانی نداشت، بااین‌حال این شانس را داشت که داستان‌هایش به زبان انگلیسی و سپس به پنجاه‌وهشت زبان دنیا ترجمه شده و درنهایت در سال 1978 جایزه نوبل ادبیات را برایش به ارمغان بیاورد.

امشب بیستم خرداد، ساعت 21، در برنامه هزارتوی داستان،بهناز بستاندوست داستان «وانویلد کاوا» نوشته آیزاک باشویس سینگر را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه سینگر را رضا عمرانی روایت کرده و تهیه کنندگی آن برعهده ژاله محمدعلی است. همچنین بازپخش این برنامه دوشنبه 24خرداد ساعت 21 از رادیو نمایش است.

دسترسی سریع
هزارتوی داستان