هزارتوی داستان پنجشنبه ها 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

هزارتوي داستان

تحلیل داستان «کریسمس» نوشته ولادیمیر نابُکُف در رادیو نمایش

این هفته در برنامه "هزارتوی داستان" رادیو نمایش، داستان «کریسمس» نوشته ولادیمیر نابُکُف تحلیل و بررسی می شود.

1400/03/24
|
14:29

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، ولادیمیرنابُکُف نویسنده، مترجم، شاعر و منتقد از تبار اشرافی روسیه است که در جریان حوادث انقلاب بلشویکی ناچار به تبعیدی ناخواسته شده و پس از مهاجرت از کشوری به کشور دیگر در نهایت تابعیت آمریکا را می پذیرد. ذوق و قریحه ادبی که از کودکی با او همراه بود ودر طول عمر چنان اوج و درخشندگی یافت که می توان او را در زمره استثنائات ادبیات جهان قرار داد.

اونویسنده ای مسلط به سه زبان روسی انگلیسی و فرانسه است، نویسنده ای که رمان لولیتاش از شاهکارهای ادبیات داستانی قرن بیستم محسوب می شود.

نابکف میلی سیری ناپذیر به نوشتن داشت. وعشقهای دیگرش مطالعه پروانه ها وشطرنج بود به شکلی که نمود این عشق در تارو پود آثارش هویداست. نابکف پروانه شناسی و شطرنج را به صورت جدی دنبال می کرده و مقاله های تخصصی در نشریات حشره شناسی درباره پروانه ها نوشته و در طراحی مسائل شطرنج هم بسیار ذوق ورزی کرده است..

پنج شنبه 27 خرداد و بازپخش دوشنبه 31 خرداد در برنامه "هزارتوی داستان" بهناز بستاندوست داستان «کریسمس» نوشته ولادیمیر نابُکُف را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه نابکف را رضا عمرانی روایت کرده و تهیه کنندگی آن برعهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع
هزارتوی داستان