هزارتوی داستان پنجشنبه ها 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

هزارتوي داستان

در «هزار توی داستان» رادیو نمایش بررسی آثار نویسنده ای انگلیسی تبار که در ایران به دنیا آمد

رادیو نمایش این هفته در برنامه «هزارتوی داستان» به آثاردریس لسینگ نویسنده انگلیسی تباری می پردازد که به دلیل شغل پدرش در ایران و شهر کرمانشاه به دنیا آمده است.

1400/04/22
|
13:46

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، دریس لسینگ یازدهمین زن برنده جایزه نوبل است و با 88 سال سن، هنگام دریافت جایزه، مسن ترین برنده جایزه نوبل هم به شمار می آید، او تحصیلات دانشگاهی نداشت و حتی از دبیرستان هم فارغ التحصیل نشده بود اما علاوه بر جایزه نوبل جوایز معتبر دیگری نیز در کارنامه حرفه ای اش دارد.
لسینگ را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین داستان‌سرایان نیمه‌ی دوم قرن بیستم و یکی از شاخص‌ترین شخصیت‌های ادبی دوره‌ی معاصر برشمرد،اودر طول زندگیش تغییر نگرشهای سرنوشت ساز بسیاری را هم در ایدئولوژی شخصی اش هم در جهان داستانهاش تجربه کرد بنابراین آثارش در دوره های مختلف فکریش سبک و سیاق کاملا متفاوتی به خود گرفتند.
دریس از همان ابتدا کارش را به عنوان نویسنده داستان کوتاه و رمان های بدیع و نو آغاز کرد و از خودش حدود 40 رمان و تعداد زیادی داستان کوتاه و مقاله به یادگار گذاشت.
پنج شنبه 24 تیر و بازپخش دوشنبه 28 تیر ساعت 21 در برنامه هزارتوی داستان بهناز بستاندوست داستان «گذر از تونل» نوشته دریس لسینگ را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه لسینگ را رضا عمرانی روایت کرده و تهیه کنندگی آن بر عهده ژاله محمد علی است.

دسترسی سریع
هزارتوی داستان