هزارتوی داستان پنجشنبه ها 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

هزارتوي داستان

جرج ارول در «هزارتوی داستان» رادیو نمایش

رادیو نمایش این هفته در برنامه «هزار توی داستان» به تحلیل و بررسی آثار جرج ارول می پردازد.

1400/08/04
|
13:24

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، جرج ارول ، نویسنده و روزنامه‌نگار و منتقد انگلیسی است که با آثارش به مبارزه با بی‌عدالتی‌های اجتماعی و تمامیت‌خواهی برخاست.
او به‌عنوان یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان قرن بیستم شناخته می‌شود و طبق گفته‌های مجله تایمز ، دومین نویسنده برتر انگلیسی از سال 1945 به بعد است. آثار ارول شامل نقد ادبی، شعر و رمان می‌شوند. او همچنین برای مقاله‌هاش درباره‌ی سیاست، ادبیات، زبان و فرهنگ معروف بوده و تاثیر انتقادی زیادی روی درک امروزی ما از واقعیت گذاشته است.
جرج ارول را بیشتر برای دو رمان سرشناس و پرفروشش «مزرعه حیوانات» و «1984» می‌شناسند. این دو کتاب بر روی هم بیش از هر دو کتابِ دیگری از یک نویسندهٔ قرن بیستمی، فروش داشته‌اند. او همچنین با نقدهای پرشماری که بر کتاب‌ها می‌نوشت، بهترین وقایع‌نگار فرهنگ و ادب انگلیسی قرن شناخته می‌شود.
پنجشنبه 6 آبان و بازپخش دوشنبه 10 آبان ساعت 21 در برنامه هزارتوی داستان بهناز بستاندوست داستان «شکار فیل » نوشته جان چیور را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه اورول را رضا عمرانی روایت کرده و تهیه کنندگی آن بر عهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع
هزارتوی داستان