هزارتوی داستان پنجشنبه ها 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

هزارتوي داستان

تحلیل آثار بانوی روزنامه نگار ایتالیایی-کوبایی در رادیو نمایش

پنج شنبه این هفته در برنامه «هزارتوی داستان» رادیو نمایش،آثار آلبا دسس پدس بانوی روزنامه نگار ایتالیایی-کوبایی تحلیل و بررسی می شود.

1400/08/18
|
10:47

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش؛آلبا دسس پدس، نویسنده، روزنامه‌نگار و شاعر که یکی از رهبران جنبش فمینیستی بود که ادبیات و زندگی ایتالیایی را در طول قرن بیستم را با آثارش تحت تاثیرقرار داد. او زنی با دو رگ ایتالیایی و کوبایی بود، ترکیبی از قدرت و مبارزه که خیلی زود در رفتارها و عقاید مخالفش در مدرسه، و فعالیت‌های ضد فاشیستی او آشکار شد و باعث شد بارها مزه زندان را زیر دندان بچشد. او فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان روزنامه‌نگار در دهه‌ی 1930 شروع کرد.
به طور کلی آثار این بانوی نویسنده را می‌توان نمایانگر وضعیت زنان قرن بیستم ایتالیا دانست. آلبا دسس پدس در داستان‌های خود چالش‌ها و مسائل خانوادگی و اجتماعی زنانی که تحت سیطره قوانین مردانه، فاشیسم وایدئولوژی های افراطی بوده‌اند را در بستر ادبیات داستانی به زیبایی روایت کرد.
پنجشنبه 20 آبان و تکرار دوشنبه 24 آبان ساعت 21 در برنامه هزارتوی داستان بهناز بستاندوست داستان داستان«دفترچه پس‌انداز» نوشته آلبا دسس‌پدس را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه نویسنده را رضا عمرانی روایت کرده و تهیه کنندگی آن برعهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع
هزارتوی داستان