هزارتوی داستان پنجشنبه ها 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

هزارتوي داستان

تحلیل آثار کرت ونه گات در«هزار توی داستان»

این هفته در برنامه «هزار توی داستان» رادیو نمایش، آثار کرت ونه گات نویسنده ی آمریکایی آلمانی تبار مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

1400/09/17
|
14:08

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، آثار ونه گات در دهه های شصت و هفتاد میلادی او را به نمادی ادبی تبدیل کرد. او با به وجود آوردن ترکیبی هنرمندانه از داستان های علمی تخیلی، فلسفه و البته طنز در آثارش، علاوه بر پرداختن به تم های متافیزیکی، آسیب های ناشی از فرهنگ مصرف گرایی و یا تخریب محیط زیست را نیز به تصویر می کشید.
ونه گات برآمده از دل جنگ،تاثیرگذارترین رمان ضدجنگ «سلاخ خانه شماره پنج» را بر پایه تجربه هول انگیز خودش درجنگ برای جهانیان به یادگار گذاشت.
آثار او در جهان هایی عجیب و متفاوت می گذشتند و پر از تصاویری واژگون و وهم آلود و شخصیت هایی با نژادهای مختلف و متفاوت بودند. این نویسنده ی آمریکایی با استفاده از تخیل نامحدود خود، جهانی کامل را با تمام جزئیات ریز و درشت آن در داستان هایش می آفرید.
پنجشنبه 18 آذر و بازپخش دوشنبه 22 آذرساعت 21 در برنامه «هزارتوی داستان» بهناز بستاندوست داستان «هریسن برگرن» نوشته کرت ونه گات را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه نویسنده را رضا عمرانی روایت کرده و تهیه کنندگی آن بر عهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع
هزارتوی داستان