هزارتوی داستان پنجشنبه ها ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

هزارتوي داستان

بررسی آثار اوژن یونسكو در رادیو نمایش

این هفته در برنامه هزارتوی داستان، آثار اوژن یونسكو مورد بررسی قرار می گیرد.

1400/10/04
|
15:04

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، اوژن یونسكو از اصلی ترین چهره های تئاتر آوانگارد در فرانسه و جهان به شمارمیرود. گرچه او نام خودش را با نوشتن نمایشنامه با شیوه های بدیعش جاودانه كرده ولی در داستان نویسی هم بسیار چیره دست بوده و به سبب نوآوری ها و سنت شكنی ها خصوصا در گونه داستان كوتاه مقامی ارجمند در جهان دارد .
نخستین داستان بلند او مرد تنها كه در سال 1973 انتشار یافت با اقبال فراوانی مواجه شد. در حقیقت اوژن یونسكو بسیاری از نمایشنامه هایش را نخست به صورت داستان كوتاه نوشته و بعد آنها را به صورت نمایشنامه در آورده است.او همواره در آثارش با دیدی انتقادی به مسایل اجتماعی و سیاسی زمانه اش پرداخته است. یونسكو در دوران پربار نویسندگی اش جوایز بسیاری از جشنواره های معتبر كسب كرد و از دانشگاه نیویورك دكترای افتخاری گرفت و در سال 1970 به عضویت فرهنگستان فرانسه درآمد.
پنجشنبه 2 دی و تكرار دوشنبه 6 دی ساعت 21 در برنامه «هزارتوی داستان» بهناز بستاندوست داستان« كرگدن ها» نوشته اوژن یونسكو را روایت كرده و در بخش كارشناسی همراه با كیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه نویسنده را رضا عمرانی روایت كرده و تهیه كنندگی آن بر عهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع
هزارتوی داستان