هزارتوی داستان پنجشنبه ها 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

هزارتوي داستان

تحلیل آثار ویلیام سارویان در رادیو نمایش

آثار ویلیام سارویان در رادیو نمایش تحلیل و بررسی می شود.

1400/10/24
|
12:49

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، ویلیام سارویان،نویسنده آمریکایی ارمنی تبار نویسنده ای پرکار ، پر تلاش و برنده جایزه پولیتزر با روحی سرشار از عشق است که به گفته خودش می‌خواست با آثار و قهرمانانش انسان‌ها را به ارزش‌های اولیه و اصیل خودشان برگرداند.
او که در آمریکا بزرگ شده بود، ارمنی نمی دانست و همیشه به انگلیسی می نوشت ولی روح سرزمینش، مردم سرزمینش و نظریه های کهن سرزمینش در آثارش تنیده شده بود.
بعضی او را نویسنده‌ای با قلب ارمنی و زندگی آمریکایی نامیده‌اند. سارویان با آثارش ثابت کرد روحیه ملی می‌تواند بین‌المللی شود. سارویان می‌گوید من راوی انسان‌ها هستم و در این راه می‌خواهم انسان‌ها را به ارزش‌های فرهنگی رهنمون کنم.
از او آثار بسیاری به جا مانده که شامل رمان نمایشنامه داستان کوتاه مقالات مختلف می باشد. او در زمینه سینما هم دستی بر آتش داشت و در سال 1943 جایزه اسکار بهترین داستان را برای فیلم کمدی انسانی دریافت کرد.
ضمنا سارویان نقاش هم بود خودش میگوید: "من قبل از اینکه یاد بگیرم چگونه بنویسم نقاشی کشیدم.
پنجشنبه 23 دی و بازپخش دوشنبه 27 دی ساعت 21 در برنامه هزارتوی داستان بهناز بستاندوست داستان «بازگشت به زادگاه » نوشته ویلیام سارویان را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه با دکتر کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه نویسنده را رضا عمرانی روایت کرده و تهیه کنندگی آن برعهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع
هزارتوی داستان