هزارتوی داستان پنجشنبه ها ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

هزارتوي داستان

تحلیل آثار ویلیام سارویان در رادیو نمایش

آثار ویلیام سارویان در رادیو نمایش تحلیل و بررسی می شود.

1400/10/24
|
12:49

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، ویلیام سارویان،نویسنده آمریكایی ارمنی تبار نویسنده ای پركار ، پر تلاش و برنده جایزه پولیتزر با روحی سرشار از عشق است كه به گفته خودش می‌خواست با آثار و قهرمانانش انسان‌ها را به ارزش‌های اولیه و اصیل خودشان برگرداند.
او كه در آمریكا بزرگ شده بود، ارمنی نمی دانست و همیشه به انگلیسی می نوشت ولی روح سرزمینش، مردم سرزمینش و نظریه های كهن سرزمینش در آثارش تنیده شده بود.
بعضی او را نویسنده‌ای با قلب ارمنی و زندگی آمریكایی نامیده‌اند. سارویان با آثارش ثابت كرد روحیه ملی می‌تواند بین‌المللی شود. سارویان می‌گوید من راوی انسان‌ها هستم و در این راه می‌خواهم انسان‌ها را به ارزش‌های فرهنگی رهنمون كنم.
از او آثار بسیاری به جا مانده كه شامل رمان نمایشنامه داستان كوتاه مقالات مختلف می باشد. او در زمینه سینما هم دستی بر آتش داشت و در سال 1943 جایزه اسكار بهترین داستان را برای فیلم كمدی انسانی دریافت كرد.
ضمنا سارویان نقاش هم بود خودش میگوید: "من قبل از اینكه یاد بگیرم چگونه بنویسم نقاشی كشیدم.
پنجشنبه 23 دی و بازپخش دوشنبه 27 دی ساعت 21 در برنامه هزارتوی داستان بهناز بستاندوست داستان «بازگشت به زادگاه » نوشته ویلیام سارویان را روایت كرده و در بخش كارشناسی همراه با دكتر كیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه نویسنده را رضا عمرانی روایت كرده و تهیه كنندگی آن برعهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع
هزارتوی داستان