هزارتوی داستان پنجشنبه ها ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

هزارتوي داستان

بررسی و تحلیل آثار «استیگ داگرمان» در رادیو نمایش

این هفته در برنامه «هزارتوی داستان» رادیو نمایش آثار «استیگ داگرمان» نویسنده برجسته سوئدی تحلیل و بررسی می شود.

1400/11/27
|
16:54

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، داگرمان داستان نویس، روزنامه نگار و نمایشنامه نویسی بود كه كارهایش بیانگر احساس دلهره و تشویش شدید از فلسفه وجودی رایج در سالهای پس از جنگ جنگ جهانی دوم می باشد. او را كافكای سوئد می نامند.
آثار داگرمن به زبان‌های بسیاری ترجمه شده‌اند و همچنان الهام‌بخش خوانندگان، نویسندگان، موسیقی‌دانان و فیلم‌سازان است. در سوئد جایزه‌یی به نام استیگ داگرمان نام‌گذاری كرده‌اند كه هر ساله این جایزه را به افرادی اعطا می كند كه مانند او از طریق كارشان همدلی و درك را ترویج كنند و در راه آزادی انسان قدمی بردارند و قلمی بزنند.
منتقدان آثار داگرمن را با آثار فرانتس كافكا، ویلیام فاكنر و آلبر كامو مقایسه كرده‌اند. گراهام گرین درباره او گفته: داگرمن با عینیتی زیبا نوشت. او به جای عبارات احساسی، از حقایق مانند آجر برای ساختن یك احساس استفاده می كند.
پنجشنبه 28 بهمن و تكرار دوشنبه 2 اسفند ساعت 21 در برنامه «هزارتوی داستان» بهناز بستاندوست داستان« كودكی كشته می‌شود» و «هدیهٔ غیرمنتظره» نوشته استیگ داگرمن را روایت كرده و در بخش كارشناسی همراه با كیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.گویندگی زندگینامه نویسنده را رضا عمرانی روایت كرده و تهیه كنندگی آن بر عهده ژاله محمدعلی است.

دسترسی سریع
هزارتوی داستان