افسون افسانه جمعه ها 7 صبح به مدت 45 دقیقه

رادیو نمایش

افسون افسانه

افسانه ای از كشور مالزی در «افسون افسانه» رادیو نمایش

پنج شنبه بیست و ششم تیرماه، شنونده افسانه «بوكیت یانگ» در«افسون افسانه» رادیو نمایش باشید.

1399/04/25
|
13:41

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش،زهرا عبدالله زاده تهیه كننده این برنامه رادیویی گفت: این هفته افسانه ی«بوكیت یانگ» برگرفته از كتاب افسانه های مشرق زمین در نوشته ی محمد عبادزاده كرمانی است كه سهیلا خدادادی آن را برای رادیو تنظیم كرده است.

وی افزود: خلاصه داستان این افسانه به این صورت است كه : سال ها پیش در یكی از روستاهای كشور مالزی زنی به نام حلیمه همراه پسر كوچكش رشید در رودخانه ای در نزدیكی های تپه بوكیت یانگ زندگی می كرد. پدر رشید مرده بود و حلیمه برای گذران زندگی سخت كار می كرد تا بتواند رشید را بزرگ كند .همه اهالی این روستا می دانستند كه حلیمه توان مالی خوبی ندارد به همین دلیل به حلیمه و رشید كمك می‌كردند تا اینكه رشید قد كشید و جوان بالغ و ورزیده ای شد و به مادرش در كارها كمك می كرد .روزی رشید تصمیم گرفت كه برای كسب درآمد بیشتر از روستا برود مادرش از شنیدن این خبر خیلی ناراحت شد و به رشید گفت اگر بروی مرا فراموش می كنی اما رشید تصمیم خود را گرفته بودو..

افسانه ی «بوكیت یانگ» به روایت مهرخ افضلی و با هنرمندی نوشین حسن زاده، امیر فرحان نیا، بهناز بستاندوست و امین بختیاری در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است و ایوب آقاخانی كارگردانی آن را بر عهده دارد.

«افسون افسانه» به تهیه كنندگی زهرا عبدالله زاده ، افكتوری نازنین حسن پور و صدابرداری فرزاد شریفی پنجشنبه ساعت 22:45 از رادیو نمایش پخش می شود و تكرار آن روز جمعه ساعت 11:45 دقیقه است.دسترسی سریع
افسون افسانه