افسون افسانه جمعه ها 7 صبح به مدت 45 دقیقه

رادیو نمایش

افسون افسانه

افسانه ای از سرزمین تركستان در«افسون افسانه» رادیو نمایش

پنج شنبه دوم مرداد ماه، افسانه ای از سرزمین تركستان را در «افسون افسانه» رادیو نمایش بشنوید.

1399/04/30
|
13:23

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، افسانه «پادشاه نادان» برگرفته از كتاب افسانه های تركستان به قلم ناصر پورپیرار و برزین آذرمهر توسط زینت صالحپور به صورت رادیویی تنظیم شده است.
در داستان این افسانه آمده : سالها قبل در سرزمین تركستان در آسیای مركزی قدیم، مرد تهیدستی زندگی می كرد كه از مال دنیا تنها یك كلبه ی حصیری داشت. روزی بر اثر بارش باران سقف كلبه مرد تهیدست فرو ریخت. سقف را داد كه تعمیر كنند اما چون وضع مالی خوبی نداشت آن را نصفه نیمه تعمیر كرد. دزدی از آن حوالی می گذشت دید خانه تعمیر شده است گمان برد كه صاحبخانه وضع خوبی دارد.نیمه شب قصد دزدی كرد اما از بالای سقف بر سر مرد تهیدست افتاد. فردای آن روز دزد شكایت كنان نزد پادشاه رفت تا از مرد تهیدست بابت زخمی شدن خسارت بگیرد.....
این افسانه به روایت مهرخ افضلی وبا هنرمندی احمد گنجی،علی اصغر دریایی،میرطاهر مظلومی،ایوب آقاخانی، امیر زنده دلان و با بازی و كارگردانی بهرام سروری نژاد در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است.
«افسون افسانه» به تهیه كنندگی زهرا عبدالله زاده ، افكتوری محمدرضا قبادی فرو صدابرداری حیدر صفدری هر پنجشنبه ساعت 23:15 از رادیو نمایش پخش می شود.

دسترسی سریع
افسون افسانه