افسون افسانه جمعه ها 7 صبح به مدت 45 دقیقه

رادیو نمایش

افسون افسانه

«افسون افسانه» رادیو نمایش افسانه ای ژاپنی پخش می كند

این هفته برنامه رادیویی «افسون افسانه » رادیو نمایش ، افسانه ای ژاپنی پخش می كند.

1399/05/16
|
13:38

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش ، این هفته در برنامه ی «افسون افسانه»افسانه ای از سرزمین ژاپن به نام «مردی كه درختان را پر از شكوفه می‌كرد» را با ترجمه‌ای از اردشیر نیك پور خواهید شنید.
در خلاصه داستان این افسانه آمده است : روزی روزگاری در سرزمین شكوفه های گیلاس رود پر پیچ و خمی در دامنه كوه بلند جریان داشت كه در دو طرف این رود دو خانواده زندگی می كردند خانواده بالادستی و خانواده پایین دستی. خانواده بالادستی آدمهایی طمعكار و حسود بودند و خانواده پایین دستی برعكس ،آدمهای ساده و خوش قلبی بودند و همیشه دلشان میخواست به دیگران كمك كنند. روزی دو مرد خانواده برای صید ماهی به كنار رودخانه رفتند و تورهای ماهیگیری شان را در رودخانه انداختند و قرار شد فردا به سراغ تورهاشون بیایند . فردای آن روز مرد بالادستی زودتر به رودخانه رسید و دید در تورش مقداری خار و ریشه ی درخت جمع شده اما در تور مرد پایین دستی ماهی های زیادی وجود داشت این بود كه تصمیمی می گیرد .
افسانه «مردی كه درختان را پر از شكوفه می‌كرد» با تنظیم رادیویی زینت صالح پور ، روایت مهرخ افضلی ، كارگردانی بهرام سروری نژاد،تهیه كنندگی زهرا عبدالله زاده ، افكتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری حیدر صفدری
و با هنرمندی علی اصغر دریایی، احمد گنجی ،مونا صفی ،ایوب آقاخانی ،نگین خواجه نصیر ،امیر زنده دلان ،ناهید مسلمی، پنجشنبه ساعت 23:15 از رادیو نمایش پخش می شود.

دسترسی سریع
افسون افسانه