انبار کتاب های جادویی جمعه ها 17:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو نمایش

انبار كتاب هاي جادويي

تغییر داستان «بینوایان» ویکتور هوگو در مجموعه نمایشی «انبار کتاب های جادویی»

این هفته مجموعه نمایشی «انبار کتاب های جادویی » ، رمان تاریخی فرانسوی «بینوایان » ویکتور هوگو را با تغییر در داستان آن برای شنوندگان رادیو نمایش پخش می کند.

1399/09/19
|
13:23

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، داستان های این مجموعه رادیویی به صورت یکی در میان است یعنی یک هفته به قصه خارجی می‌پردازد و هفته بعد وارد یک قصه ایرانیِ کهن می‌شود.
فرشاد آذرنیا تهیه کننده «انبار کتاب های جادویی » ضمن اعلام این مطلب افزود: در این مجموعه رادیویی، آلما و کیان خواهر و برادر جوانی هستند که به تازگی به مجتمعی به اتفاق پدر و مادرشان نقل مکان کرده‌اند و در بخش انبارهای مجتمع این خواهر و برادر انبار متروکه‌ای را می‌یابند که مملو از کتاب است و آلما به شدت اهل مطالعه و علاقه‌مند به کتاب خواندن است و هر دو کنجکاوانه وارد انبار می‌شوند و ماجراها از جایی آغاز می‌شود که آلما یکی از کتاب‎ها را برمی‌دارد و حین خواندن آن ناگهان به اتفاق برادرش وارد ماجرای کتاب می‌شوند و طی ماجراهایی طنز باعث تغییر داستان می‌شوند.
وی ادامه داد : این هفته نیز آنها به سراغ کتاب «بینوایان» ویکتور هوگو می روند و متوجه می شوند که باز هم روزبه ، همان شخصیتی که هر بار داستان های رمان ها و قصه های معروف را تغییر داده است .این بار هم قصه بینوایان را به صورت فانتزی تغییر داده است.
این تهیه کننده رادیویی تأکید کرد: چون این کار فانتزی است و دنیای ناشناخته ای دارد و با فضای رئال متفاوت است در ساخت آن از افکت های فانتزی استفاده کرده ام .
آذرنیا عنوان کرد: در این نمایش رادیویی بهادر ابراهیمی در نقش کیان، شیوا رفیعیان در نقش آلما، بهناز بستان دوست در نقش کوزت، احمد گنجی در نقش ژان والژان ، محمد آقا محمدی در نقش ژاور و مهرداد مهماندوست در نقش ماریوس به ایفای نقش پرداخته اند اما همه شخصیت ها و داستان تغییر داده شده است.
«انبار کتاب های جادویی » به نویسندگی سمیرا شکوهی، تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا، کارگردانی رضا عمرانی و افکتوری نازنین حسن پور ، پنج شنبه بیستم آذرماه ، ساعت 22:00 از رادیو نمایش پخش می شود.

دسترسی سریع
انبار کتاب های جادویی