از ساعت به مدت

رادیو نمایش

بهترين غذا

اهمیت تغذیه شیرمادر در سریال جدید رادیویی «بهترین غذا» در گفت و گو با کارگردان

این هفته سریال جدید رادیویی «بهترین غذا» با تأکید بر اهمیت تغذیه شیر مادر از رادیو نمایش و رادیو سلامت پخش می شود.

1399/05/11
|
10:53

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ، مجموعه رادیویی «بهترین غذا» به سفارش رادیو سلامت در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است و شهلا دباغی نویسندگی آن را بر عهده دارد .این مجموعه همزمان از رادیو نمایش نیز پخش می شود.
داستان این سریال رادیویی درباره زن جوانی است که صاحب نوزادی شده ولی به دلایلی تمایل به بغل کردن و دادن شیر خودش به نوزادش را ندارد و به همین دلیل خانواده اش نگران هستند.
سعیده فرضی ، کارگردان این نمایش رادیویی ضمن اعلام این مطلب درباره نحوه انتخاب بازیگران مجموعه «بهترین غذا» گفت : همانطور که از اسم نمایش پیداست : بهترین غذا درباره اهمیت تغذیه شیر مادر برای نوزاد هاست و این اثر یک درام خانوادگی است که خانم دباغی شخصیت های آن را با دیالوگ های شیرین و خاص خودش نوشته و من سعی کردم ، بازیگرانی را انتخاب کنم که با نقش هماهنگ شوند تا فضای آن تلخ به نظر نیاید چون داستان اینگونه است که زن جوانی که تازه زایمان می کند به دلیل بیماری وسواس تمایل به در آغوش گرفتن فرزندش را ندارد که این در ظاهر بسیار تلخ است اما انتخاب صدای آرام و دلنشین مهرخ افضلی برای این نقش شکل قصه را تآثیرگذار می کند .
وی افزود:در ادامه داستان متوجه می شویم خواهر این زن جوان نیز فرزند پسری دارد و او نیز در ارتباط عاطفی با فرزندش دچار مشکل است که ریشه این مشکلات به کودکی این دو خواهر و نحوه ارتباط مادرشان با آنها می پردازد که هرگز آنها را در آغوش نگرفته و او نیز دچار بیماری وسواس بوده است ، نقش خواهر را پریسا مقتدی بازی می کند که جنس صدای او با صدای مهرخ افضلی هماهنگ است و نقش مادر این دو خواهررا به مرضیه صدرایی سپردم چرا که صدای او در عین جدیتی که دارد ، دلنشین است وباعث می شود شخصیت مادربزرگ بانمک به نظرش بیاید.
فرضی عنوان کرد: در واقع چون مادربزرگ وسواس دارد نه فرزندش را بغل می کند نه نوه اش ، او تنها فرزندانش را بر اساس وظایف مادر و فرزندی بزرگ کرده و با آنها ارتباط عاطفی ندارد و حالا دخترش یا همان مهرخ افضلی همان مشکل در آغوش گرفتن فرزند را دارد.
این کارگردان ادامه داد : حمید یزدانی رادر نقش پدربزرگ انتخاب کردم . او از همسرش «مرضیه صدرایی» بابت این رفتارها انتقاد می کند اما صدایش لحن آزاردهنده ای ندارد . همینطورصدای خانم مهین نثری را برای نقش مادر شوهر انتخاب کردم چون او از عروسش مراقبت می کند و صدای آرامبخش و لحن مهربانش بر شنونده تأثیر می گذارد .
این کارگردان در پایان گفت : سعی کردم با چیدمان صداها، گروه خوبی را کنار هم جمع کنم و چیدمان خوش آب و رنگی باشد که امیدوارم مورد توجه شنوندگان نیز قرار بگیرد.
مجموعه هفت قسمتی « بهترین غذا » به نویسندگی شهلا دباغی، تهیه کنندگی مهدی نمینی مقدم، کارگردانی سعیده فرضی، صدابرداری جعفر جودتی، افکتوری محمدرضا قبادی فر ، گویندگی بهناز بستان دوست و با هنرمندی مهرخ افضلی، محمد رضا علی، مهین نثری، مرضیه صدرایی، پریسا مقتدی، حمید یزدانی و عبدالعلی کمالی این هفته ساعت 21:30 از رادیو سلامت پخش می شود و همزمان ساعت 6:15 دقیقه به روی آنتن رادیو نمایش می رود.تکرار این مجموعه رادیویی ساعت 16:45 دقیقه بر روی موج رادیو نمایش است.

دسترسی سریع
بهترین غذا