جان بر كف از 8 آذر 23:45 به مدت 15 دقیقه

رادیو نمایش

جان بر كف

مبارزات میرزاده عشقی و آیت الله مدرس در سریال رادیویی «جان بركف»

از امشب شنبه هشتم آذرماه، سریال رادیویی جدیدی با عنوان «جان بركف» از دو شبكه رادیویی نمایش و ایران پخش می شود كه به مبارزات میرزاده عشقی شاعر و روزنامه نگار شهیر ایرانی و آیت الله مدرس در دوران رضا شاه می پردازد.

1399/09/08
|
12:52

به گزارش روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، اشرف السادات اشرف نژاد تهیه كننده این مجموعه رادیویی گفت : از آنجایی كه داستان های تاریخی یك سری اطلاعات ثابت دارد، «جان بر كف» به بخشی از زندگی مدرس می پردازد و نوع پردازش آن به این بستگی دارد كه داستان در چه شرایطی اتفاق می افتد و اینجاست كه نویسنده، نقش خودش را نشان می دهد .
وی افزود : در این نمایش كه هاجر كوشكی نویسندگی آن را بر عهده دارد داستان از ترور میرزاده عشقی شروع می شود و از آن دست داستان هایی است كه كمتر به آن پرداخته شده است ، چرا كه میرزاده عشقی از شعرا و نویسندگان مبارز دوران رضا شاه بود و مدرس نیز در آن زمان با رضا شاه مبارزه می كرد ،تا جایی كه بعد از ترور میرزاده عشقی تنها مدرس بود كه برای او مجلس ختم گذاشت و در آن مجلس سخنرانی كرد .
اشرف نژاد در پایان تأكید كرد: نحوه تهیه كنندگی این سریال بسته به شرایط و فضای آن شكل گرفته است و هنرنمایی بازیگران اداره كل هنرهای نمایشی رادیو نیز جذابیت آن را دو چندان كرده است.
«جان بركف» به نویسندگی هاجر كوشكی، تهیه كنندگی اشرف السادات اشرف نژاد ، كارگردانی مجید حمزه ، صدابرداری جعفر جودتی ، افكتوری محمدرضا قبادی فر و با هنرنمایی رامین پورایمان، امیر فرحان نیا، احمد لشینی، باقر كریم پور، شهریار حمزیان، سینا نیكوكار، ماندانا اصلانی و احمد گنجی از امشب ساعت 23:45 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت 22:30 به روی آنتن رادیو ایران می رود.

دسترسی سریع
جان بر كف