داوطلب از 15 آذر 6:15 به مدت 15 دقیقه

آتش سوزی كلینیك سینا اطهر سوژه یك نمایش رادیویی شد

از روز شنبه پانزدهم آذرماه، سریال رادیویی «داوطلب» از دو شبكه نمایش و سلامت پخش می شود كه سوژه آن ، آتش سوزی است كه مدتها پیش در كلینیك سینای اطهر تهران رخ داده بود.

1399/09/12
|
16:22

به گزارش روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، داریوش روحی نویسنده مجموعه رادیویی «داوطلب» ضمن اعلام این مطلب افزود: چند وقت پیش كلینیك سینای اطهر در تهران دچار آتش سوزی شد كه در آن تعدادی گرفتار شعله های آتش شده بودند بودند و جوانی شهرستانی كه برای دستفروشی به تهران اومده بود و در آن نزدیكی بساط داشت، شجاعانه به قلب آتش می زند و تعدادی را نجات می دهد . شاید شخصیت اصلی این قصه همین شخص باشد. یعنی من شخصیت اول قصه را بر اساس این شخص نوشتم و همین حادثه را نیز در قصه گنجاندم.
وی ادامه داد : البته موضوع داوطلب كه براساس آن نمایشنامه ام را نوشته ام به سفارش رادیو سلامت در اداره كل هنرهای نمایشی تولید شدكه رادیو نمایش نیز آن را پخش می كند كه باید بگویم دغدغه های شخصی من نیزدرنوشتن این موضوع دخیل بود .
این نویسنده تأكید كرد: با توجه به وضعیت كنونی جامعه و با افزایش گرفتاری ها و مشكلات، همه به دنبال این هستند كه گلیم خودشان را از آب بیرون بكشند و دیگه كمتر كسی پیدا می شود كه نگران دیگران باشدو در موقع بروز حوادث، به كمك حادثه دیدگان بشتابد.
وی در پایان گفت : در اینترنت جستجوهایی داشتم، درباره كسانی كه در موقع حوادث، داوطلبانه به كمك دیگران می شتابند. به نمونه های زیادی بر خوردم و از چند مورد برای پُر كردنِ ظرفِ قصه ام وام گرفتم.
وی در پایان گفت : در واقع بخش هایی از این داستان بر پایه واقعیت است و بخش های دیگر نیز با تخیل روایت شده و در اصل می توان گفت كه این نمایش نامه رادیویی یك ملودرام اجتماعی است.
سریال رادیویی «داوطلب» به نویسندگی داریوش روحی، تهیه كنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، كارگردانی و بازی فریدون محرابی ، افكتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری مجید آیینه و با هنرمندی محمدرضا قلمبر، محمد رضا علی، حمید یزدانی ابیانه، ناهید مسلمی، محمد پورحسن، سعید سلطانی، شیما جانقربان و امیر عباس توفیقی از روز شنبه پانزدهم آذر ماه ، ساعت 6:15 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت 21:45 دقیقه به روی آنتن رادیو سلامت می رود.

دسترسی سریع
داوطلب