استاد از 20 دی ماه 23:45 به مدت 15 دقیقه

زندگی طاهره صفارزاده شاعره معاصر در نمایش رادیویی «استاد» پخش از دو شبكه رادیویی

از امشب زندگی طاهره صفارزاده شاعره معاصر ایرانی از دو شبكه رادیویی ایران و نمایش پخش می شود.

1399/10/20
|
12:59

به گزارش روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، مجموعه نمایش رادیویی« استاد» را شهلا دباغی بر اساس زندگی طاهره صفارزاده شاعره معاصر ایرانی نوشته است.
دباغی درباره نگارش این نمایش رادیویی گفت : طاهره صفارزاده نخستین شعرش را در 13 سالگی سرود و اولین جایزه اش را زمانی كه در كلاس دهم بود به پیشنهاد دكتر باستانی پاریزی، از رئیس آموزش و پرورش استان دریافت كرد. صفارزاده تحصیلات دانشگاهی اش را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی ادامه داد و پس از مدتی برای ادامه تحصیل به انگلستان و سپس به آمریكا رفت و در دانشگاه آیوا هم در گروه نویسندگان بین‌المللی پذیرفته شد . طاهره پس از بازگشت به ایران به تدریس در دانشگاه پرداخت . وی زندگی پر فراز و نشیبی داشته كه در این مجال كم ما سعی كرده ایم به برهه ای كوتاه از زندگی این شاعره معاصر بپردازیم .
مجموعه رادیویی «استاد» به نویسندگی شهلا دباغی، تهیه كنندگی ژاله محمدعلی، كارگردانی سعیده فرضی، صدابرداری علی حاجی نوروزی،افكتوری نازنین حسن پور و با هنرمندی شمسی صادقی،شهریار حمزیان،سعیده فرضی،نورالدین جوادیان،كرامت رودساز،محمدرضا قلمبر و سعیده فرضی از امشب بیستم دی ماه ساعت 23:45 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت 22:30 به روی آنتن رادیو ایران می رود.

دسترسی سریع
استاد