چه كسی از آخوندها می ترسد؟ از 23 اسفند 22:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو نمایش

چه كسي از آخوندها مي ترسد؟

پخش طنز سیاسی «چه كسی از آخوندها می ترسد؟» از رادیو نمایش

مجموعه نمایش رادیویی «چه كسی از آخوندها می ترسد؟» با طرح و ایده مدیر رادیو نمایش از امشب به روی آنتن شبكه رادیویی نمایش می رود.

1399/12/23
|
09:46

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، محسن سوهانی مدیر كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش درباره ایده اولیه این نمایش رادیویی گفت: «چه كسی از آخوندها می ترسد؟» در ابتدا یك فیلمنامه بود كه آن را سال 89 نوشتم و كار استراتژیكی محسوب می شود ،بعد از مدتی آن را در سال 91 بازنویسی كردم.
سوهانی با اشاره به اینكه نمایش رادیویی این اثر توسط مجید دیندار تنظیم رادیویی شده است ، افزود: این كار ایده های خاص و متفاوتی در روند داستان دارد كه در آن با جسارت ،بعضی از خط قرمزها ، خودسانسوری ها و تابوهایی كه در سازمان شكل گرفته است را كنار گذاشتیم.
وی تأكید كرد: طنز، مقوله خاصی است و در این سال ها تولید آثار اینچنینی درگیر محافظه كاری شده یا خیلی سطحی شده اند ، بنابراین سعی كردیم این كلیشه ها و تابوهای خود ساخته را كنار بگذاریم و یك كار طنز به معنای واقعی آن هم طنز استراتژیك كه مستقیم به رویدادهای سیاسی و شرایط اجتماعی واكنش نشان داده را تولید كنیم .
سوهانی عنوان كرد: در رادیو تلویزیون ایران ما كمتر كاری را داشتیم كه وارد این موضوع بشود و به نوعی طنز سیاسی – اجتماعی باشد كه امیدوارم برای مخاطبان نیز جذاب باشد.
گفتنی است مجموعه طنز رادیویی «چه كسی از آخوندها می ترسد؟» بر اساس فیلمنامه ای از محسن سوهانی با تنظیم رادیویی مجید دیندار، به كارگردانی ایوب آقاخانی، تهیه كنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، صدابرداری مجید آیینه، افكتوری سعید نعمتیان، گویندگی مهرداد عشقیان و با هنرمندی فریدون محرابی ، جواد پیشگر، صفا آقاجانی، حمید یزدانی ابیانه، احمد هاشمی، نوشین حسن زاده، محمد سعید سلطانی، عبدالعلی كمالی، امین بختیاری، حمیدرضا هدایتی از امشب شنبه 23 اسفند ماه ، هر شب ساعت 22:00 به روی آنتن رادیو نمایش می رود و تكرار آن روز بعد ساعت 15:30 دقیقه است.

دسترسی سریع
چه كسی از آخوندها می ترسد؟