استودیو هشت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو نمایش

استوديو هشت

گفت و گو با سعید چنگیزیان در استودیو هشت رادیو نمایش

سعید چنگیزیان ، در مورد داستان سرزمین مردمان خردمند گفت : همیشه دغدغه اش این بوده که اگر قرار باشد کاری را کارگردانی کند ، آن کار باید بر اساس ادبیات کهن و دانش و دانسته های قدیم خودمان باشد .

سعید چنگیزیان ، بازیگر سینما ، تلویزیون و تئاتر و همینطور کارگردان تئاتر در گفت و گو با استودیو هشت در مورد داستان سرزمین مردمان خردمند گفت : همیشه دغدغه اش این بوده که اگر قرار باشد کاری را کارگردانی کند ، آن کار باید بر اساس ادبیات کهن و دانش و دانسته های قدیم خودمان باشد . طبق اتفاقاتی که در چند ماه اخیر افتاد در حال تولید یک کار بودند که به دلیل شیوع بیماری آن کار به وقفه افتاد در نتیجه تصمیم گرفتند که مسیر برنامه را تغییر دهند و پروژه را به سمت شاهنامه و شاهنامه خوانی هدایت کنند و در ادامه این پروژه به یک اجرا و نمایش محیطی تبدیل شد.
وی همچنان ادامه داد که ، اجرای این کار به دلیل علاقه خودش به جهان ادبیات کهن صورت گرفته .
چنگیزیان در مورد استقبال مردم از این کار افزود ؛ استقبال مردم برایش جالب بود و متوجه شد که تعداد علاقه مندان به ادبیات کهن و شاهنامه چقدر زیاد است و همینطور بارها و بارها شنیده که او کودکی مخاطبان را با خواندن داستان های شاهنامه زنده کرده .
وی در جواب این سوال که چرا در حوزه فیلم و سریال از این دست کارها نداریم ؛ گفت : این موضوع به همتِ افراد برمی گردد ، در این مورد بیشتر دغدغه خودش این بوده که متوجه شود آیا می تواند شاهنامه را به شکل یک اثر نمایشی دراماتیک ارائه دهد یا خیر ؟
چنگیزیان در ادامه افزود ؛ این کار آسان نبود بلکه سخت بود اما او از انجامش نترسید ، از نظر وی درست است که این اثر بزرگ است اما تجربه خودش هم قابل ارزش و احترام است و باید همه همین دیدگاه را داشته باشند .
وی در آخر نیز گفت : داستان سرایی و ارائه یک اثر هیجان انگیز نمایشی ، پر از تجربه دراماتیک و درس است .

1399/07/20
|
09:01
دسترسی سریع
استودیو هشت