استودیو هشت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو نمایش

استوديو هشت

گفت و گو با سام قریبیان در استودیو هشت رادیو نمایش

سام قریبیان میهمان استودیو هشت رادیو نمایش شد.

سام قریبیان بازیگر ، نویسنده و کارگردان در گفت و گو با استودیو هشت گفت : اولین تجربه بازیِ من در فیلم گردباد به کارگردانی آقای کامران قدکچیان در سال 1364 بود و در سال 1368 هم در کاری به کارگردانی آقای کیومرث پوراحمد ، نقش اول فیلم قصه های مجید را بازی کردم .
وی همچنان افزود ؛ من در ایران مهندسی کامپیوتر قبول شدم اما بعد از آن تصمیم گرفتم برای تحصیل در رشته مهندسی شیمی به آمریکا بروم ولی در نهایت به کشور دیگری رفتم و وقتی وارد اولین سالن سینما شدم ، همه برنامه هایم را فراموش کردم و دوباره عشق کودکی ام شکوفا شد و در نتیجه تغییر رشته دادم و تا فوق لیسانس سینما خواندم و در نهایت به کشورم برگشتم تا بتوانم در اینجا فیلم بسازم و در این زمینه کار کنم .
قریبیان در ادامه گفت : با اینکه کارهای متفاوتی را انجام داده ام اما اسم خود را بیشتر سینماگر می گذارم.
سینماگر یعنی کسی که به دلیل علاقه اش ، در هر رشته ای در سینما سرک کشیده .
به نظر من اگر کسی بخواهد کارگردانی یا تهیه کنندگی یک اثر را برعهده بگیرد ، لازم است ، یک حداقل آشنایی با فنون دیگر را داشته باشد تابتواند ارتباط بهتری با عواملش برقرار کند .
من خودم بین کارهای مختلفی که انجام داده ام کارگردانی را بیشتر دوست دارم اما بی دردسرترین کار ، نویسندگی است چون شما می توانید تنهایی برای خود در گوشه ای بنشینید و برای دل خود بنویسید ، البته این کار بسیار خلاقانه است .
وی در آخر در مورد الگو برداری از پدرش گفت : من هر کاری که انجام می دهم براساس دیده ها و شنیده هایی است که از منش و برخورد پدرم دیده ام .

1399/12/03
|
14:30
دسترسی سریع
استودیو هشت