استودیو هشت شنبه تا چهارشنبه 18:15 به مدت 105 دقیقه

گفت و گو با جواد خواجوی در استودیو هشت رادیو نمایش

جواد خواجوی میهمان استودیو هشت رادیو نمایش شد.

جواد خواجوی در گفت و گو با استودیو هشت گفت : من این روزها مدام بین مشهد و تهران در سفر هستم اما جدیدا در این بین یك كار ویژه انجام دادم كه یك سریال نوروزی در مشهد ضبط كردیم و تقریبا 10 ، 15 روز است كه این كار تمام شده و حالا منتظریم تا در عید نوروز پخش شود .
وی در ادامه در مورد شهرتش از طریق تولید محتوا در فضای مجازی گفت : اولا من دیپلم سینما دارم و دانشجوی تئاتر بودم كه متاسفانه نخواندم و انصراف دادم و در ادامه كار نویسندگی ، تدوین و بازیگری را در تئاتر مشهد انجام می دادم و در آنجا از این دست فعالیت ها را داشتم .
در ابتدا من برای اینستاگرام و فعالیت در فضای مجازی ایده خاصی نداشتم و اصلا هم هیجان كار كردن در فضای مجازی را نداشتم چون بالاخره درگیر فضای تئاتر بودم و روی صحنه رابطه مستقیم با تماشاچی داشتم و این خیلی برایم لذتبخش بود و حتی سختیِ كار نیز برایم شیرین تر بود اما خیلی اتفاقی و شوخی شوخی بین دوستانم ، من یك سری ویدیوهایی را دوبله كردم و روی صفحه ام گذاشتم و در نهایت كم كم دیدم كه بازخورد خوبی بین مردم ایجاد كرده ، در نتیجه به احترام نگاه و لبخندِ مردم این كار را ادامه دادم و تمام زندگیم را وقف این كار كردم .
من به آن صورت دنبال درآمد و شهرت این كار نبودم و همیشه سعی كردم با شرافت این كار را انجام دهم ، به شعور مخاطبم احترام بگذارم و هر درآمدی را كسب نكنم چون بالاخره مسیر زندگیِ من این بوده و خروجی كار نیز چیزی كه الان هست ، شده .
اگر روزی مسیرزندگیم تغییر كند ممكن است كه كارهایم هم عوض شود و این خروجی را نداشته باشم . 
خواجوی همچنان در مورد قانون پرداخت مالیات برای فعالیت در فضای مجازی افزود ؛ اگر در قبال پرداخت مالیات خدماتی بگیریم این طرح بد نیست چون من با دادن مالیات مشكلی ندارم .
وی همچنان ادامه داد كه ؛ من خودم پارسال برایم سوال شد كه آیا بابت درآمدی كه از فعالیت در فضای مجازی كسب می كنم باید مالیاتی پرداخت كنم یا نه كه بعد از پرس و جو متوجه شدم كه همچین چیزی وجود ندارد.
من در كل با پرداخت مالیات مشكلی ندارم اما چون در فضای مجازی پول اینترنت ، گوشی و .... را خودمان می دهیم و خودمان هم وقت می گذاریم ، باید بدانیم كه مالیاتِ چه چیزی را می دهیم كه اگر این مورد مشخص شود پرداخت مالیات هیچ اشكالی ندارد .
حتی ما حاضریم تجربیاتی كه از این فضای مجازی بدست آورده ایم در اختیار دوستانمان كه تصمیم گیرنده هستند قرار دهیم ، تا شاید بتوانیم كمكی كنیم تا یك تصمیم متقابل و دوطرفه اتخاذ شود و به نظر من این برای همه برد- برد است .
خواجوی در آخر به جوانانی می خواهند فعالیت در فضای مجازی را شروع كنند گفت : من به همه علاقه مندان به این فعالیت می گوییم كه اولا آرزو و هدف داشته باشند و از هیچ چیزی نترسند و همیشه حتی در سخت ترین شرایط امید داشته باشند و برای رسیدن به هدفشان تلاش كنند .

1400/01/20
|
11:27
دسترسی سریع
استودیو هشت