استودیو هشت شنبه تا چهارشنبه 18:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو نمایش

استوديو هشت

گفت و گو با جواد خواجوی در استودیو هشت رادیو نمایش

جواد خواجوی میهمان استودیو هشت رادیو نمایش شد.

جواد خواجوی در گفت و گو با استودیو هشت گفت : من این روزها مدام بین مشهد و تهران در سفر هستم اما جدیدا در این بین یک کار ویژه انجام دادم که یک سریال نوروزی در مشهد ضبط کردیم و تقریبا 10 ، 15 روز است که این کار تمام شده و حالا منتظریم تا در عید نوروز پخش شود .
وی در ادامه در مورد شهرتش از طریق تولید محتوا در فضای مجازی گفت : اولا من دیپلم سینما دارم و دانشجوی تئاتر بودم که متاسفانه نخواندم و انصراف دادم و در ادامه کار نویسندگی ، تدوین و بازیگری را در تئاتر مشهد انجام می دادم و در آنجا از این دست فعالیت ها را داشتم .
در ابتدا من برای اینستاگرام و فعالیت در فضای مجازی ایده خاصی نداشتم و اصلا هم هیجان کار کردن در فضای مجازی را نداشتم چون بالاخره درگیر فضای تئاتر بودم و روی صحنه رابطه مستقیم با تماشاچی داشتم و این خیلی برایم لذتبخش بود و حتی سختیِ کار نیز برایم شیرین تر بود اما خیلی اتفاقی و شوخی شوخی بین دوستانم ، من یک سری ویدیوهایی را دوبله کردم و روی صفحه ام گذاشتم و در نهایت کم کم دیدم که بازخورد خوبی بین مردم ایجاد کرده ، در نتیجه به احترام نگاه و لبخندِ مردم این کار را ادامه دادم و تمام زندگیم را وقف این کار کردم .
من به آن صورت دنبال درآمد و شهرت این کار نبودم و همیشه سعی کردم با شرافت این کار را انجام دهم ، به شعور مخاطبم احترام بگذارم و هر درآمدی را کسب نکنم چون بالاخره مسیر زندگیِ من این بوده و خروجی کار نیز چیزی که الان هست ، شده .
اگر روزی مسیرزندگیم تغییر کند ممکن است که کارهایم هم عوض شود و این خروجی را نداشته باشم . 
خواجوی همچنان در مورد قانون پرداخت مالیات برای فعالیت در فضای مجازی افزود ؛ اگر در قبال پرداخت مالیات خدماتی بگیریم این طرح بد نیست چون من با دادن مالیات مشکلی ندارم .
وی همچنان ادامه داد که ؛ من خودم پارسال برایم سوال شد که آیا بابت درآمدی که از فعالیت در فضای مجازی کسب می کنم باید مالیاتی پرداخت کنم یا نه که بعد از پرس و جو متوجه شدم که همچین چیزی وجود ندارد.
من در کل با پرداخت مالیات مشکلی ندارم اما چون در فضای مجازی پول اینترنت ، گوشی و .... را خودمان می دهیم و خودمان هم وقت می گذاریم ، باید بدانیم که مالیاتِ چه چیزی را می دهیم که اگر این مورد مشخص شود پرداخت مالیات هیچ اشکالی ندارد .
حتی ما حاضریم تجربیاتی که از این فضای مجازی بدست آورده ایم در اختیار دوستانمان که تصمیم گیرنده هستند قرار دهیم ، تا شاید بتوانیم کمکی کنیم تا یک تصمیم متقابل و دوطرفه اتخاذ شود و به نظر من این برای همه برد- برد است .
خواجوی در آخر به جوانانی می خواهند فعالیت در فضای مجازی را شروع کنند گفت : من به همه علاقه مندان به این فعالیت می گوییم که اولا آرزو و هدف داشته باشند و از هیچ چیزی نترسند و همیشه حتی در سخت ترین شرایط امید داشته باشند و برای رسیدن به هدفشان تلاش کنند .

1400/01/20
|
11:27
دسترسی سریع
استودیو هشت