استودیو هشت شنبه تا چهارشنبه 18:15 به مدت 105 دقیقه

گفت و گو با افشین سنگ چاپ در استودیو هشت رادیو نمایش

افشین سنگ چاپ میهمان استودیو هشت رادیو نمایش شد.

افشین سنگ چاپ بازیگر سینما و تلویزیون در گفت و گو با استودیو هشت در مورد اینكه چرا بیشتر در كارها ، كاراكتر منفی دارد ، گفت :
اصولا كارگردانان برای انتخاب نقش ها به جنس صدا و صورت بازیگران نگاه می كنند و چون من چهره ای مناسب با این نوع نقش ها را دارم از این جهت است كه بیشتر نقش هایم ، نقش هایی منفی یا خاكستری هستند .
وی در ادامه افزود ؛ هرچند كه من نقش های منفی زیادی را بازی كرده ام اما تا الان هیچ گونه مزاحمتی بابت این مورد برایم اتفاق نیفتاده است ، چون من اعتقاد دارم كه اولا ، الان سطح بینش و دانش مردم خیلی ارتقا پیدا كرده و با مقوله بازیگری بسیار آشنا شده اند و بنابراین می دانند كه كسی كه نقش منفی بازی می كند ذاتا انسان بد و منفی ای نیست .
دوم اینكه ؛ هرچه بازیگر نقش را قوی تر و واقعی تر بازی كند ، مردم آن نقش را بیشتر باور می كنند و بحث تخصصی تر می شود و مردم متوجه می شوند كه كار تخصصی و صرفا بازیگری است و همینطور سطحی و یكبار مصرف نیست .
سنگ چاپ همچنان در مورد تیپیكال بودن برخی بازیگران گفت : من چون خودم تئاتری هستم و زادگاهم تئاتر بوده همیشه درست عمل كرده ام ، به نظر من اگر هنرمندی ، اهل تیپ باشد باید تیپ را به واقعیت تبدیل كند تا باورپذیرتر شود .
وی در آخر در جواب این سوال كه  آیا تا به حال برایش اتفاق افتاده كه نقشی را در سینما یا تلویزیون ببیند و احساس كند كه خودش می توانسته آن را بهتر بازی كند ، گفت : این مورد جزء ذات انسان است ، مثلا من همیشه دوست داشتم نقش پلیس ، معلم و یا مرد یا پدری خوب و فداكار را بازی كنم اما متاسفانه هیچ وقت این نقش ها نصیبم نشده اند .

1400/01/18
|
18:22
دسترسی سریع
استودیو هشت