استودیو هشت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:0 به مدت 90 دقیقه

رادیو نمایش

استوديو هشت

گفت و گو با افشین سنگ چاپ در استودیو هشت رادیو نمایش

افشین سنگ چاپ میهمان استودیو هشت رادیو نمایش شد.

افشین سنگ چاپ بازیگر سینما و تلویزیون در گفت و گو با استودیو هشت در مورد اینکه چرا بیشتر در کارها ، کاراکتر منفی دارد ، گفت :
اصولا کارگردانان برای انتخاب نقش ها به جنس صدا و صورت بازیگران نگاه می کنند و چون من چهره ای مناسب با این نوع نقش ها را دارم از این جهت است که بیشتر نقش هایم ، نقش هایی منفی یا خاکستری هستند .
وی در ادامه افزود ؛ هرچند که من نقش های منفی زیادی را بازی کرده ام اما تا الان هیچ گونه مزاحمتی بابت این مورد برایم اتفاق نیفتاده است ، چون من اعتقاد دارم که اولا ، الان سطح بینش و دانش مردم خیلی ارتقا پیدا کرده و با مقوله بازیگری بسیار آشنا شده اند و بنابراین می دانند که کسی که نقش منفی بازی می کند ذاتا انسان بد و منفی ای نیست .
دوم اینکه ؛ هرچه بازیگر نقش را قوی تر و واقعی تر بازی کند ، مردم آن نقش را بیشتر باور می کنند و بحث تخصصی تر می شود و مردم متوجه می شوند که کار تخصصی و صرفا بازیگری است و همینطور سطحی و یکبار مصرف نیست .
سنگ چاپ همچنان در مورد تیپیکال بودن برخی بازیگران گفت : من چون خودم تئاتری هستم و زادگاهم تئاتر بوده همیشه درست عمل کرده ام ، به نظر من اگر هنرمندی ، اهل تیپ باشد باید تیپ را به واقعیت تبدیل کند تا باورپذیرتر شود .
وی در آخر در جواب این سوال که  آیا تا به حال برایش اتفاق افتاده که نقشی را در سینما یا تلویزیون ببیند و احساس کند که خودش می توانسته آن را بهتر بازی کند ، گفت : این مورد جزء ذات انسان است ، مثلا من همیشه دوست داشتم نقش پلیس ، معلم و یا مرد یا پدری خوب و فداکار را بازی کنم اما متاسفانه هیچ وقت این نقش ها نصیبم نشده اند .

1400/01/18
|
18:22
دسترسی سریع
استودیو هشت