شبکه رادیویی نمایش : پرنیان تخیل و تفکر

نمايش به عنوان نکوترين ساختار راديويي اولين بار در خرداد 1321 در فهرست برنامه هاي راديويي گنجانده شد . سيد عليخان نصر، اولين کسي بود که نمايش را به راديو آورد ، به اين صورت که نمايش هاي اجرا شده در تهران را به همراه عده اي ازبازيگران و با کمي تغییر به استوديو پخش زنده ی راديو مي آورد و آن ها را اجرا مي کرد.

تا سال‌ها، برنامه‌هاي راديو (از جمله نمايش) به ‌صورت زنده از فرستنده ی بي‌سيم زندان قصر پخش مي‌شد. نمايش در آن دوران بيشتر به تک‌گويي به وسيله بازيگران تئاتر اختصاص داشت؛ ؛ به اين معنا که بازيگر، متن نمايش را با تيپ گرفتن به جاي شخصيت‌هاي نمايش به‌ تنهايي اجرا مي‌کرد و از افکت يا موسيقي‌هاي نمايشي خبري نبود.

از فروردين 1337 برنامه اي نمايشي با آرم «يکي بود يکي نبود» آغاز شد که چهارشنبه ها از ساعت 21 و روزهای يکشنبه، دوشنبه و پنجشنبه ازساعت 22:15 پخش مي شد. با اين فعاليت جديد، گروه نمايش به «واحد نمايش راديو» تغيير نام گرفت. اين واحد تا پيروزي انقلاب اسلامي براي دو شبکه ي راديويي، نمايش توليد می کرد. اما پس از پيروزي انقلاب با تعطيلي چند ماهه، مجدداً آغاز به کار کرد واين بار پا به پاي توسعه راديو و تأسيس شبکه هاي جديد، این مجموعه نیز از «واحد» به «اداره» و از «اداره» به «اداره کل» تبديل گرديد. در تيرماه سال 1390 راديو نمايش در ذيل اين اداره کل تأسيس گرديد رادیونمایش باپخش 24ساعته بصورت ارایه دهنده انواع نمایشهای رادیویی می باشد، علاوه برآن اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ماموریت تهیه وتولید تمامی نمایشهای رادیویی برای سایر شبکه ها را عهده داراست.

فرکانس های شبکه

زمان پخش:24 ساعته

موج اف ام:ردیف 107.5

ارتباط با شبکه

آدرس اینترنتی : www[Dot]radionamayesh[Dot]ir

شماره تماس روابط عمومی : 33905143-021

سامانه پیامک : : 30001075