تولید یك مجموعه نمایشی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر مجموعه رادیویی «بازگشت» به سفارش رادیو تهران تولید شد.

1399/02/31
|
12:33

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو، اداره كل هنرهای نمایشی رادیو به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، مجموعه رادیویی «بازگشت» را تولید كرد.

هانیه نجفی نویسنده مجموعه رادیویی«بازگشت» درباره نگارش این اثر گفت: مدتها پیش، ایده این نمایش در ذهنم شكل گرفته بود و بعد از آن كه موضوع پرداختن به سالروز آزادسازی خرمشهر را در فراخوان اداره كل هنرهای نمایشی رادیو دیدم، تصمیم گرفتم آن را بنویسم.

وی ادامه داد: كودكی من در دوران جنگ گذشته و جنگ تا حد زیادی بر زندگی و روحیه ام تأثیر گذاشته است. به همین دلیل حس می كنم بهتر است از زوایای مختلف به آن بپردازم چرا كه جنگ قصه های زیادی دارد كه بسیاری از این داستان ها هنوز نوشته نشده اند.

نویسنده مجموعه رادیویی«بازگشت» تاكید كرد: علاقه زیادی به گویش جنوبی دارم و البته راهنمایی های آقای پورحسن كارگردان نمایش هم به شناخت بیشتر من نسبت به لهجه جنوبی كمك زیادی كرد.

محمد پورحسن كارگردان مجموعه رادیویی «بازگشت» درباره نحوه كارگردانی این نمایش نیز گفت: از آنجایی كه داستان با آزادسازی خرمشهر آغاز می شود،كار را با شادی مردم و آواز خوانی جنوبی شروع كردیم.

وی كه خود اصالت آبادانی دارد، افزود: در این نمایش بازیگرانی را انتخاب كردم كه لهجه جنوبی را خوب می شناسند و البته این را هم بگویم یك بازیگر می تواند فارسی حرف بزند اما لحن جنوبی درستی داشته باشد.

پورحسن عنوان كرد: سعی كرده ام نمایشی را تولید كنم كه مورد توجه شنوندگان رادیو نمایش و آیندگان قرار گیرد.

در خلاصه داستان «بازگشت» آمده است: پس از آزادسازی خرمشهر، مردم این شهر از نقاط مختلف كشور به خانه هایشان بازمی گردند. آنها تصمیم دارند شهرشان را از نو بسازند. سمیه اما به دنبال گمشده ای است كه تنها در خرمشهر می یابدش.

احمد گنجی، مهین نثری، فریبا متخصص، شهیندخت نجف زاده، نازنین مهیمنی، شیما جان قربان، رضا عمرانی، محمد رضاعلی، عباس توفیقی و ماندانا اصلانی در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

فرشاد آذرنیا تهیه كننده، نازنین حسن پور افكتور و جعفر جودتی صدابردار این نمایش رادیویی هستند.

این مجموعه نمایش رادیویی به سفارش رادیو تهران در شش قسمت توسط اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده و پخش آن از سوم خرداد ماه ساعت 22:30 از رادیو تهران موج اف ام ردیف 94 آغاز می شود.

رادیو نمایش نیز این مجموعه را از چهارم خرداد ماه 1:30 روی موج اف ام ردیف صد و هفت و نیم پخش خواهد كرد.

دسترسی سریع