رادیو نمایش و "تاكسی" صدیقه كیانفر

آخرین بازی‌ها و صداهای بازیگر پیشكسوت سینما، تئاتر و رادیو و تلویزیون در "تاكسی" رادیو نمایش شنیدنی شده است؛ بازیگری كه فردا در بهشت زهرا(س) تشییع می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند به صورت زنده از فضای مجازی رادیو نمایش، این مراسم را دنبال كنن

1399/03/06
|
15:01

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته خبر تلخی رسانه‌ای شد كه صدیقه كیانفر بانوی هنرمند ایران از دنیا رفت. بازیگری كه در دوران نقاهت و بیماری هم دوست داشت جلوی دوربین فیلم‌ها، سریال‌ها و پشتِ بولندگوی گویندگی رادیو قرار بگیرد. همیشه می‌گفت كار حالم را خوب می‌كند و گلایه می‌كرد كه بیكاری مرا بیمار می‌كند. یا در بیمارستان كسی حالش را نمی‌پرسید! یادم می‌آید در آخرین باری كه او را در رادیو نمایش و جشنواره نمایش‌های رادیویی "نوایش" دیدم خیلی قبراق‌تر بود؛ چون دوباره در خانه همیشگی‌اش رادیو حضور پیدا كرده بود و دوستان و همكارانش را می‌دید. مادرِ هنرمندی كه از دهه 30 وارد عرصه هنر و نمایش شد و به تعبیرِ حمیدرضا افتخاری مدیر رادیو نمایش با رادیو آبادان،‌ پا به عرصه هنر و هنرمندی گذاشت.

كارهای جذابِ هنری از او دیده‌ایم كه شاید "آپارتمان شماره 13"، "همسر" و "من زمین را دوست دارم" در سینما و در تلویزیون هم نوستالژی‌های زیادی از این بازیگر سراغ داریم. البته "بچه‌های كوچه دوستی" هنگامه مفید، "همه بچه‌های من" مرضیه برومند، "بی‌گناهان" احمد امینی، "میوه ممنوعه" حسن فتحی و "رسم عاشقی" سعید سلطانی نیز از جمله مجموعه‌های تلویزیونی‌اند كه صدیقه كیانفر در آن به ایفای نقش پرداخته است.

او در روزهای كم‌كاری به خانه اولش بازگشته بود و آخرین اثرش از امروز روی آنتن رفته است. صدیقه كیانفر برای آخرین بار در "تاكسی" ایفای نقش كرده كه فردا هم صدا و بازیگری‌اش را از موج "107.5" شاهدیم؛ سریالی كه مینو جبارزاده ساخته و درباره راننده تاكسی به اسم فری خوش‌دست است كه هر بار در تاكسی فردی ناشناس با او همراه می‌شود و او را از مسائل اطراف آگاه می‌كند. در این مجموعه رادیویی علاوه بر مرحوم كیانفر، بیوك میرزایی، نورالدین جوادیان، ماندانا اصلانی، مجید سهرابی، مجتبی طباطبایی، محمد علی الهی‌نیا، كرامت رودساز، مونا صفی و سعیده فرضی به ایفای نقش می‌پردازند.

افتخاری مدیر رادیو نمایش به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: صدیقه كیانفر از میان ما رفت؛ مادری كه هر وقت وارد رادیو نمایش می‌شد با روی باز و گشاده‌رویی برخورد می‌كرد. تجربه و هنرمندی‌اش را در كار نشان می‌داد و نه در رفتار! هیچ‌گاه به كسی خرده نمی‌گرفت كه این منم با این همه تجربه. كارش را دوست داشت و تا آخرین لحظه در خدمت هنر بازیگری بود. فقط روزهای كرونایی جایشان را خالی كردیم كه به خاطر مشكلات این ویروس منحوس، بیمار نشوند مگرنه ایشان همیشه آمادگی كار را داشتند و رادیو را همیشه خانه‌ اول‌شان می‌دانستند.


وی درباره پوشش مجازی مراسم تشییع پیكر صدیقه كیانفر در رادیو نمایش، توضیح داد: به دلیل مشكلات كرونایی، نتوانستیم مراسم در خوری برای ایشان در تالار وحدت یا خانه هنرمندان برگزار كنیم و همه كارهای مربوط به تشییع پیكر ایشان به بهشت زهرا(س) منتقل شد. مراسم تشییع فردا به صورت زنده از اینستاگرام رادیو نمایش پخش می‌شود.

مدیر رادیو نمایش در خصوص حمایت از هنرمندان پیشكسوت، خاطرنشان كرد: ما بیشتر از این قدر پیشكسوتان‌مان را بدانیم این بزرگان، بركت كار ما هستند و به یُمن حضور این بزرگواران كارهای پرافتخار و بزرگی شكل می‌گیرد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع